Karadeniz Pet

2 aylık yavru kuşum öldü sebebi nedir

Mustafa23

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar dün baktıgımda hareketliydi, fakat bu daha demin baktıgımda kafesin altında ölmüş sizce sebebi nedir, önceki dıskı fotolarını bırakıyorum sizce hastamıydı, ama hic hasta gibi bi hali yoktu, şuan bi tane 2 aylık kuş daha var, ayrica follukta 5 tane yavru var korkuyorum onlarada bişey olacak diye

Ekli dosyalar

• P_20180613_115142.jpg
    P_20180613_115142.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 56
  • P_20180613_115232.jpg
    P_20180613_115232.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 53
Diger yavrununda diskisi buna benzer lütfen cevap verirmisiniz yardimci olabilecek kimse yokmu

Dışkısı normal görünmüyor büyük ihtimalle hastaydı ve bence kafesi dezenfekte edin iyice. Bulaşıcı bir durum olabilir. Selçuk bey gördüğünde hastalığın ne olsuğu hakkında yorum yaparsa iyi olur.

Dışkısı normal görünmüyor büyük ihtimalle hastaydı ve bence kafesi dezenfekte edin iyice. Bulaşıcı bir durum olabilir. Selçuk bey gördüğünde hastalığın ne olsuğu hakkında yorum yaparsa iyi olur.
Yavrular ayrı kafeslerdeydi, fakat digerinin dıskisida bu sekilde, hasta bi kuş gibi degildi neden nasıl öldü hic aklım almıyor

Diğer yavruların suyuna 10 damla beyaz sirke katın. Biteral başlamanızı öneririm. Yarım suluğa bir hapın 1/6’sını katın. Teravinin 3. Günü ense derilerine bir damla vilmectin de damlatın.

Son düzenleme:
Diğer yavruların suyuna 10 damla beyaz sirke katın. Biteral başlamanızı öneririm. Yarım suluğa bir hapın 1/6’sını katın. Teravinin 3. Günü ense derilerine bir damla vilmectin de damlatın.
Şuan 2 aylık 1 tane yavru var, digerleri henüz yavrular ve yuvadalar en büyugü ayın 25inde cikti onlaradami ayni uygulamayi yapmam gerekir, birde elimde şuan flagyle ve mikostatn var onlari kullansam olurmu şurup kivaminda, eger olursa kac damla kullanmam gerekir, vilmectin yuvadaki yavrularada uygulayayım mı, bu 2 aylik yavrular ilk kuluçka, 2 taneydi zaten ayri kafeslerdeydi, hatta biri carpik bacakti ona 1 damla vilmectin damlatmistim epeyi oldu, suan 5 tane yavruda 2. Kulucka hic bir araya gelmediler yuvadalar onlara uygulamama gerek varmi

Son düzenleme:
25 günlükten küçük yavrulara vilmectin uygulamayın. Ebeveynlerin suyuna sirke katın. Beslendikçe bir miktar sirke içmiş olurlar. Flagyle 15 günden uzun süredir açılmamışsa kullanabilirsiniz. Yarın suluğa 5’er damla iki ilaçtan da katın. Büyük yavru için diyorum. Mercimek tanesi kadar da probiyotik ve vitamin.

25 günlükten küçük yavrulara vilmectin uygulamayın. Ebeveynlerin suyuna sirke katın. Beslendikçe bir miktar sirke içmiş olurlar. Flagyle 15 günden uzun süredir açılmamışsa kullanabilirsiniz. Yarın suluğa 5’er damla iki ilaçtan da katın. Büyük yavru için diyorum. Mercimek tanesi kadar da probiyotik ve vitamin.
Flagyle uzun süredir açılmış durumda öyleyse yarın biteral temin edeyim, biteralı kaç gün vermem gerekir, Diger yavrular 25 günlükten küçükler

Evet duruma göre bir hafta sonra bir damla daha. Ama tüylere gelmesin derisine gelsin ilaç

Geri