Karadeniz Pet

2 aylik disi yavrum ciftlesmek istiyor

Sosyolog

Yeni Üye
Arkadaslar 3 kusum var biri yeni geldi yavruydu yaklasik 7 haftalik Ama kafesteki erkekle ciftlesmek istiyolar
Ikiside sürekli yuvalikta vakit geciriyo sizce ayirmalimiyim sadece oyunmu oynuyolar acaba anlayamadim

Böyle birşey biyolojik olarak da psikolojik olarak da mümkün değil.Dişi daha yavru olduğu için yuvalıga girebilir.Yem kusma vs. olsa bile çiftleşme olarak algılanmamalı zira erkek muhabbetler başka bir erkeğe de yem kusabilir.Aynı durum dişilerdede geçerli.

Arkadaslar 3 kusum var biri yeni geldi yavruydu yaklasik 7 haftalik Ama kafesteki erkekle ciftlesmek istiyolar
Ikiside sürekli yuvalikta vakit geciriyo sizce ayirmalimiyim sadece oyunmu oynuyolar acaba anlayamadim
Çiftleşmek istediklerini nereden anladınız?

Böyle birşey biyolojik olarak da psikolojik olarak da mümkün değil.Dişi daha yavru olduğu için yuvalıga girebilir.Yem kusma vs. olsa bile çiftleşme olarak algılanmamalı zira erkek muhabbetler başka bir erkeğe de yem kusabilir.Aynı durum dişilerdede geçerli.
Benim aslinda bir cift kusum vardi Ama disi erkege hic yüz vermiyodu en Son annesi dövdügü icin yaralanan bir disi kusu gördüm ve kiyamadim aldim yuvalik mevcuttu yani.
Ama yeni gelen yavru yuvalikta keten iplerini toplayip kendine yuva hazirlayinca sasirdim baya.

Birbirlerini kaşıyolar öpüyolar ve ayak atiyo erkek
Muhabbet kuşları sosyal canlılardır, sürekli iletişim kurmak, oyun oynamak ister ancak birbirlerini öpmezler. Bu bahsettiğiniz ya gagalarını vurma ya da yem kusma hareketidir. Dişi kuşlar çiftleşmek için ayak atmaz, kuyruklarını aşağı indirip eğilirler.
Konuşan, muhabbet eden, tokalaşan, şakalaşan, ikramda bulunan insanları, birbirine kur yapıyor, karşısındaki ile çiftleşmek istiyor diyemiyorsak kuşlarda da aynısını düşünmeliyiz. Yukarıda da bahsedildiği gibi yavru kuşların biyolojik olarak gerekli hormonal erişkinliğe ulaşmamış olmaları nedeniyle, çiftleşmeleri pek de mümkün değil. Bu bahsettiğiniz davranışlar her muhabbet kuşunda görülen normal davranışlar

Geri