Karadeniz Pet

2 aylik erkek muhabbet kusumu ele nasil alistiririm??

elf

Yeni Üye
Merhaba lar 2 ay civarı yavru erkek muhabbet kus um var...ancak son derece hırçın ve korkuyor...asla ele gelmiyor...diger kus um dışarıya çıktığında onu da saliyorum birlikte çok güzel oynuyorlar ancak kafesine sokmakta bile çok zorlanıyorum...elimi yaklastirdigimda kafesinde cirpinmaya başlıyor.. .nasıl alistirabilirim...yardimci olursanız çok sevinirim...

Merhaba lar 2 ay civarı yavru erkek muhabbet kus um var...ancak son derece hırçın ve korkuyor...asla ele gelmiyor...diger kus um dışarıya çıktığında onu da saliyorum birlikte çok güzel oynuyorlar ancak kafesine sokmakta bile çok zorlanıyorum...elimi yaklastirdigimda kafesinde cirpinmaya başlıyor.. .nasıl alistirabilirim...yardimci olursanız çok sevinirim...

Sana olan güveni kazanman lazım
Senden ona asla zarar gelmeyeceğini bilmesi lazım

Şöyle dene, kafesten yem kaplarını al. Bir kaç saat yem verme sonra avucuna biraz yem dök ve kafes içine avucun açık şekilde yavaşça kuşa yaklaştır. Ürküp kaçma eğilimi gösterirse hareketsiz kal sakinleşsin sonra yemi göstererek tekrar dene. Eğer kafes içinde kendini sağa sola çarpar gibi kaçarsa elini çıkar. Biraz kuş sakinleşsin tekrar dene en sonunda yem yemek için eline atlayacaktır. Bir kaç kez elinden yem yediği zaman artık ani olmayan hareketlerde elinden korkmaz. Yanlız bunu bir sefere mahsus bırakma hergün iyice alışıncaya kadar tekrarla. Eğitim için ayırdığın süre bitince yemlikleri yerine tak ertesi gün tekrar et. Buna alışınca yine kafes içinde parmağa çıkma antremanı yaptır. Kuş buna da alışınca parmağında yada avucunda kafesten çıkarmaya çalış. İlk başta çıkmayacak kafese dönecek ama korkutmazsan bunu da başarırsın. Sonrası kolay zaten kuşun sevdiği bir yiyecek bul. Ödül yöntemi ile biraz egzersiz yaparak yakından başlayıp uzağa doğru kuşu çağırınca gelmeye alıştır. Benimki böyle yaparak ele alıştı ve artık çağırınca geliyor. Senin kuşun henüz çok küçük çok daha rahat alışır. Ama onu asla ürkütme sana güvenip elinden ona zarar gelmeyeceğini bilsin.

Bol şanslar

Sadece ilgi ilgilenin kuşunuzla

Sakın aç bırakma 3 gün ara ara kafesin içinde işaret parmağında dursun. Ondan sonra dışarıya çıkar.Dışarıda elinde durur.

Geri