Karadeniz Pet

2 KUŞUM BİR ARAYA GELDİ

Eren öztürk

Meraklı Üye
2 farklı erkek kuşum vardı birisi epey eğitimli 1 senedir bende olan başkan diğeri ise 2 3 aylıkken aldığım 2 ay boyunca eğitimiyle uğraştığım yakışıklı ama halen elime gelince arada bir ısıyıyor
Neyse,bu iki kuşu tek kafeste birleştirmeye karar verdim ve şuan ikisi gayet iyi anlaşıyor birbirlerine yem kusuyor kafalarını okşuyorlar ancak başkan saldırgan bir hale geldi koruma içgüdüsü mü bilmyorum yakışıklı hala klasik elime gelince arada bir ısırıyor ama kaçmıyor başkan kendine hiç yaklaştırmıyor resmen durmadan da arkadaşının dibinde daha yeni diye mi böyle yoksa hep böyle mi devam eder bu ayırmalı mıyım ?

Bir süre daha gözlemleyin bence.bende evcil erkek vardı 2 yıl sonra eş aldım huyu değişmedi.2.kuşta onu görerek alıştı.

Bir süre daha gözlemleyin bence.bende evcil erkek vardı 2 yıl sonra eş aldım huyu değişmedi.2.kuşta onu görerek alıştı.
ama ikiside erkek şuan bi nevi arkadaş gibiler ve asıl eğitimli kuşum bana saldırıyor dibimden ayrılmazdı daha gelmiyor sürekli dip dibeler belki hasret felan gideriyolardır

ama ikiside erkek şuan bi nevi arkadaş gibiler ve asıl eğitimli kuşum bana saldırıyor dibimden ayrılmazdı daha gelmiyor sürekli dip dibeler belki hasret felan gideriyolardır
bende eş almıştım ama yuva falan takmadım zaten tamamen arkadaş amaçlı.ilginç ama iki dişi beslerkende hiç eğitimli olanda bir yabanileşme olmamıştı tam tersi eğitimsiz olan eğitimli olanı takip ettiği için o da alışmıştı.sizde kim kimi takip ediyor?

Eğitimli kuşunuzun sizden uzaklaşmasının sebebi yanında başka bir muhabbet görmüş olması olabilir diye düşünüyorum. Zaten konuşturulacak ve eğitilecek kuşlar için tek bakılması yada kafese ayna alınmaması şiddetle önerilir. Her ne kadar sizi sevse ve alışık olsa da sonuçta kendi cinsinden bir hayvandan bahsediyoruz. Tabii ki tüm ilgisini ona yöneltecek..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri