Karadeniz Pet

2 Kuş için uygun güzel görünümlü ucuz kafes aranır

PofuduğunBabası

Meraklı Üye
2 Kuş için uygun güzel görünümlü ucuz kafes aranır

Normalde tek kuşum var ama ona büyük bir alan ve belki ileride eş alacağım için büyük uygun (ucuz olursa ne mutlu) fiyatlı görünümü güzel kafes arıyorum öneriniz var mı?

Görünüşe aldanmayın. Çatılı, dışarıdan bakıldığında güzel görünen kafeslerin çoğunda önemli dezavantajlar vardır. Kafesin bazı bölümleri kuşların kullanamayacağı şekildedir. Ayrıca boyalı oldukları için son derece sağlıksızdırlar. Bu nedenle küp veya benzeri şekilde olan kafeslerden tercih etmenizi öneririm. Ben naturbird kafeslerinden kullanıyorum ve memnunum. Bendeki model, 50X35 boyuntunda ve ikisi akıllı yemlik kapısı olmak üzere toplam 5 kapı, iki tane klasik yemlik takma yeri, tava ve ızgara (her ne kadar kullanmasam da) mevcut. Gönül ister ki zaman, mekân ve maddiyat konusunda hiçbir sorun olmasa da farklı besleme ortamları oluştursak.

Görünüşe aldanmayın. Çatılı, dışarıdan bakıldığında güzel görünen kafeslerin çoğunda önemli dezavantajlar vardır. Kafesin bazı bölümleri kuşların kullanamayacağı şekildedir. Ayrıca boyalı oldukları için son derece sağlıksızdırlar. Bu nedenle küp veya benzeri şekilde olan kafeslerden tercih etmenizi öneririm. Ben naturbird kafeslerinden kullanıyorum ve memnunum. Bendeki model, 50X35 boyuntunda ve ikisi akıllı yemlik kapısı olmak üzere toplam 5 kapı, iki tane klasik yemlik takma yeri, tava ve ızgara (her ne kadar kullanmasam da) mevcut. Gönül ister ki zaman, mekân ve maddiyat konusunda hiçbir sorun olmasa da farklı besleme ortamları oluştursak.
Hocam zaten şato filan değil kare istiyorum ama güzel görünmesinide istiyorum kuşumun kemirme huyu yok o konuda rahatım

Kemirme huyu olan iki kus, boyalı bir kafesi bir haftada berbat eder. Ama kemirme huyu olmasına gerek yok. Bu kafesin temizliği yapılacak, hareket ettirilecek, yeri gelecek bir yerlere çarpacak, malzemeler takip çıkarılacak. Tercih sizin ama buradaki tecrübeli hicbir arkadaşın boyalı kafes önereceğini sanmıyorum çünkü uzun ömürlü olmuyorlar.

Kafesin en önemlisi şu şekil; kare tip, boyasız, çekmeceli ve ızgaralı olması. Attığım konuda gayet ideal bir kafes var arkadaş ev tipi kafesi de önermemiş gayet sizin için olabilir diye düşünüyorum yine de tercih meselesi. Güzel gözükmesini istiyorsanız sadece şekilli kafesler güzel gözükebilir gösterişden ziyade kuşların sağlığını düşünün derim :)

Geri