Karadeniz Pet

2 muhabbet kuşuyla ilgili bir soru

selenaylgn

Yeni Üye
merhabalar bir tane dişi kuşum var 4 aylık bize çok alışkın çok oyuncu bir kuş bugün yaklasık 45 günlük bi erkek yavru aldım oda gayet uysal ama biraz ürkek kafesleri ayırdım eğitim vermek için ama kafesler yan yana bizim kuş meraklı tabi hemen bakındı o kafese o kuşta diğer kuşa doğru tellere kondu bende bi tanıştırıyım diye bizim dişinin yanına koydum dişi bir garipsedi 2 3 dakika konmadı yanına sonra tüneğe yanına kondu ve gagaladı bende erkeğin gövdesini seveyim dedim dişi olan kuşum direk elimin üstüne çıktı erkeğe saldırmak için bende hemen ayırdım ama ondan sonra kafesten dişiyi dışarı çıkardığımda erkeğin oralarda dönüp durdu ikisi birlikte uçtular ben dişi kuş soğur diye korkuyordum ama bize karşıda ilgisi aynı ileriki bi zamanda soğurmu ve yeni gelen kuşu kıskanırmı? birde sizce aynı kafese mi koyıyım yan yana ayrı kafeste kalsınlar mı bizim dişi pek bakınmıyor arada bakınıyor ama erkek olan bizim dişinin oraya doğru tellere asılı olarka bakıyor bazen

Dişinin erkeğe gaga atması kavga değil çok, kuşu tanımaya çalışıyordur. Zaman zaman beraber salın, ara ara aynı kafese koyun. 1 hafta kadar bu şekilde devam edip gözlemleyin, ne zaman birbirleri ile yeterince iyi olurlar o zaman kalıcı birleştirirsiniz. Muhabbet kuşlarında dişi seçer, erkek seçilir. Bu hemen hemen her kuş türü için de geçerli. Dişinin karakteri önemli yani bu yüzden. Ben kendi dişime erkek aldığım zaman anında aynı kafese koydum. Koyduktan bir kaç dakika sonra da birbirlerini kaşımaya başladılar zaten. Dişi kuşumun önce farklı kuşlara da samimi tepkiler verdiğini bildiğimden ben böyle bir yol izlememiştim.

Dişinin erkeğe gaga atması kavga değil çok, kuşu tanımaya çalışıyordur. Zaman zaman beraber salın, ara ara aynı kafese koyun. 1 hafta kadar bu şekilde devam edip gözlemleyin, ne zaman birbirleri ile yeterince iyi olurlar o zaman kalıcı birleştirirsiniz. Muhabbet kuşlarında dişi seçer, erkek seçilir. Bu hemen hemen her kuş türü için de geçerli. Dişinin karakteri önemli yani bu yüzden. Ben kendi dişime erkek aldığım zaman anında aynı kafese koydum. Koyduktan bir kaç dakika sonra da birbirlerini kaşımaya başladılar zaten. Dişi kuşumun önce farklı kuşlara da samimi tepkiler verdiğini bildiğimden ben böyle bir yol izlememiştim.
yan yana koydum bugün birbirlerini dediğiniz gibi kaşıdılar ama ben erkekle ilgilendiğimde dişi kuş baska biseyle uğraşırken hemen koluma omzuma gelip yüzümü seviyor bana bakıyor😂 asıl korktuğum dişi kuş benden soğurmu zamanla? çok ilgi gösteriyorum

yan yana koydum bugün birbirlerini dediğiniz gibi kaşıdılar ama ben erkekle ilgilendiğimde dişi kuş baska biseyle uğraşırken hemen koluma omzuma gelip yüzümü seviyor bana bakıyor😂 asıl korktuğum dişi kuş benden soğurmu zamanla? çok ilgi gösteriyorum
Sizden soğumaz ama ilgisi bir süreliğine azalır. Kendi türünden bir canlı ile doğal olarak daha çok ilgileneceğinden size ayıracağı vakit azalacaktır. Bende de aynısı olmuştu, herkese de sıklıkla oluyor. Bir süre sonra her şey eskisine dönüyor ama.

Sizden soğumaz ama ilgisi bir süreliğine azalır. Kendi türünden bir canlı ile doğal olarak daha çok ilgileneceğinden size ayıracağı vakit azalacaktır. Bende de aynısı olmuştu, herkese de sıklıkla oluyor. Bir süre sonra her şey eskisine dönüyor ama.
inşallah dediğiniz gibi bana ilgisi eksildiğinde eskisi gibi olur bugün bir süre kuşla daha çok ilgilendi ama merakı geçti sanırım azda olsa sonra hiç üstümden inmedi oyun derdindeydi hep 🙏

Geri