Karadeniz Pet

2 muhabbet kusum yaralı

DemirKaan

Yeni Üye
4 tane muhabbet kusum var yanlarında otururken çok şiddetli cikleme sesleri duydum, baktım 2 tanesi yerde birinin kafası kanıyor, kafesi salladım ayırdım. öteki ayağını kaldırınca ayağının kanlı olduğunu gördüm. Muhabbet kusumun birinin basında küçük kan damlaları var, ötekinin ayağı bayağı kanlı ne yapmalıyım acil !! :(

Ekli dosyalar

• IMG_1457.JPG
    IMG_1457.JPG
    227.1 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_1458.JPG
    IMG_1458.JPG
    211.9 KB · Görüntüleme: 40
KOSKOCA FORUMDA YARDIM EDEBİLECEK YOK MU ???????? :'(

DURUM KÖTÜ ÜSTTE KALMASI İÇİN SÜREKLİ MESAJ YAZIYORUM LÜTFEN CEVAP VERİN ! :'(

Kavga etmiş olabilirler. Kanayan yeri batikon ile temizleyip kantaron yağı sürebilirsiniz.

Öncelikle sakin olun. Acpety'in dediklerini yapın kanteron yerine teramiycin krem de sürebilirsiniz. Kuşlara birşey olacağını sanmam. Merak etmeyin. Ama ayrı dursunlar yine kavga olabilir.

Kafeste çok fazla tünek ve aksesuar var. fazla olan aksesuarları çıkarın.kafesi sadeleştirin.

Ancak ayağı yaralanan sürekli tek kanadını titretiyor, kanat kabarık duruyor. Ne yapmam lazım?

Attığım fotoda beyaz olanın gözü de biraz sıkıntılı duruyor, bi kontrol eder misiniz ?

kavga ederken gördün mü? gece karanlıkta bir şeyden ürküp, çırpındıkları için. kafes deki bir yere çarpmış olabilme ihtimali de var.

kuşları ayrı kafeslere koy diğer yorumlar da yazılanları uygula. kolay gelsin.

yapacağım, sadece beyaz olanın gözünü bir inceler misiniz?

Göz çevresinde ufak iki yara var geçer. Teramiycin krem sürün. Günde iki kez 3-4 gün kadar.

Daha kötü durumda dayak yemiş kuşların iyileştiğine çok kez şahit oldum, kendinizi bu kadar üzmeyin. Terramycin göz kremi alabilirsiniz göze yakın yerdeyse yarası. Kafesin içinde kaçarken kanadını incitmiş olabilir, ayrı ayrı kafeslere koyup tedavi edebilirsiniz kuşları. Yaraları mikrop kapmasın yeter ki.

İlk başta şu tünekleri çıkartın lütfen bu kadar tüneğe ben bile strese girip kavga ederim :) onun dışında kendinizi üzmeyin ağır yara değil tavsiye edilen kremlerle düzelecektir.

korkacak bir şey yok kuşların kanayan yerini batikon ile temizleyin ve teramiycin sürün yakın zamanda geçecektir fazla olan tünekleri çıkarın

geçmiş olsun

Geri