Karadeniz Pet

2 tane erkek Hint Bülbülü (Zebra İspinozu) hakkında sorularım?

Oktay Bağlan

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba 2 tane erkek hint bülbülümüz var daha yeni alındı. İkiside çok iyi anlaşıyor gibi duruyor. Sürekli yavru istemediğimizden dişi almadık. Bu kuşların strese girmesine sebep olur mu ? Çünkü çok üreyen bir hayvanlar erkekler çiftleşmezse strese girerler mi ? Kafesin içinde yuvaları yok dişi kuşumuz olmadığı için alma gereksinimi duymadık ama almaya gerek varmıdır ? Son olarak da vitamin olarak kuşlarıma ne vermeliyim sorularımı cevaplarsanız çok memnun olurum

2 erkek hint bülünün yan yana durmasını tavsiye etmiyorum. çok iyi gözlemleyin anlaşmazlık görürseniz ayırın. bunların üreme güçleri fazla olduğundan ve genellikle agresif karakterli olduklarından birbirlerini yolarak öldürme gibi zarar verebilirler. zaten dişisiz yaşayamazlar. en fazla 3 ay yaşar dişi olmayınca. iki erkeği iki ayrı kafese koyup yanlarına da iyi anlaşacağı dişi bulun. dişileri sakin seçin. erkekleri zaten hırçın. yavru alacağınız zamanda yavruyu aldıktan sonra çiftleri ayırmadan yuvalıklarını kafesten çıkarın. dinlenmeden yavrular. büyüttükten sonra tekrar üremeye çalışırlar zarar görür dişi.. bide çok fazla su içerler. sürekli ılık suyla tazeleyin. meraklıdırlar ne koysanız tadına bakarlar. meyve sebze severler. soyulmuş salatalık favorileri. kafesleri büyük alın. hatta kümes benzeri olursa daha iyi olur. tüm zamanları içinde geçecek yağlanma olur yoksa. gerek yok dışarı çıkarırırım diye de düşünmeyin. çıkarmanızı önermiyorum. gaga yapıları sivri ve hızlı uçtuklarından cam yada kapı duvar gibi ilk gördükleri yere çarptıkları an ölürler. muhabbet ve papağanlara göre çok tez canlılar. camı çerçeveyi panikle ayırt edemezler yani. ben en büyük kafesi aldım bunlar için ama kümese ihtiyaç var ev içerisinde durucak yine. bunlar kümes severler. ahşap doğal tüneklerle bambuyla falan süslenmeli doğal ortamı sever. kalamar kemiği bulunsun kafeste. cereyana karşı da çok daha hassaslar bilginize.. ayaklarıda çok narindir. tül falan takmayın kafese

Son düzenleme: