Karadeniz Pet

2 Tane yavrusu olan kuşuma bit bulaştı ne yapmalıyım?

Arda Şen

Yeni Üye
2 Tane yavrusu olan kuşlarıma bit geldi yavrularda da bit var anne ile babaya sprey sıkıyorumda yavrulara sıkıp sıkmamam gerektiği hakkında hiç bir fikrim yok lütfen yardım edin. Yavrularda tüy var kaç günlük olduklarını bilmiyorum kafa,kanat ve gövdede tüyler çıkmıs biraz

2 Tane yavrusu olan kuşlarıma bit geldi yavrularda da bit var anne ile babaya sprey sıkıyorumda yavrulara sıkıp sıkmamam gerektiği hakkında hiç bir fikrim yok lütfen yardım edin. Yavrularda tüy var kaç günlük olduklarını bilmiyorum kafa,kanat ve gövdede tüyler çıkmıs biraz

Sprey bir işe yaramaz. Veterinerden Vilmectin alın her kuşun ense kısmına yavrular da dahil 1 damla damlatın (fazla kullanmayın kızarıklığa yol açar).

Vilmectin'i 4 gün ara ile 3 kez tekrarlayın sonra sonlandırın.

Kafes tünek suluk yemlik tül ne varsa hepsini çıkarıp iyice yıkayın, bit sorunu bitene kadar bunları her gün yıkamaya devam edin.

Sprey bir işe yaramaz. Veterinerden Vilmectin alın her kuşun ense kısmına yavrular da dahil 1 damla damlatın (fazla kullanmayın kızarıklığa yol açar).

Vilmectin'i 4 gün ara ile 3 kez tekrarlayın sonra sonlandırın.

Kafes tünek suluk yemlik tül ne varsa hepsini çıkarıp iyice yıkayın, bit sorunu bitene kadar bunları her gün yıkamaya devam edin.
Yardımınız için teşekkürler

Vilmectin zehir ve ağır bir ilaçtır. Kuşun ensesine 1 damla damlatılır. 15 gün sonra aynı işlem tekrar uygulanır. Sebebi bit yumurtaları 12 gün sonra çıkar 2 nci kez bu yüzden yapılır ve yavru bitlerde ölür. Kuşun kanı zehirli olduğu için 6 ay etkisi vardır. 3.4 günde bir yapmak kuşun ömrünü kısaltır..

Geri