Karadeniz Pet

2 Yılın Sonunda...

Ali Ergün Türköz

Emektar Üye
Evet, sevgili forumdaşlarım hepinize yeniden selâmlar ve saygılar. 2 yıl boyunca kuşlarım çiftleşmiyor, çiftleşiyor ama yumurta yapmıyor başlıklı konular açıp durdum. Bu süreçte elimden gelenin fazlasını yaparak emek sarf ettim. Sabır bazen tükendi, bazen heves kırıldı ama olsun. Şükürler olsun ki, yarım saat önce ilk yumurta geldi. Rabbim bu sevinci yaşamak isteyen tüm kardeşlerime nasip etsin inşallah. Alırım bir maşallah :) Konuyu sürekli güncelleyeceğim son yumurtayı atıp, yavrular yumurtadan çıkana kadar. Ayrıca dişi kuş yuvada talaş ve folluk kabul etmiyor o sebepten ötürü yuvalık şuan böyle.
USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1612133960678_6761779919808435544.jpeg

Evet, sevgili forumdaşlarım hepinize yeniden selâmlar ve saygılar. 2 yıl boyunca kuşlarım çiftleşmiyor, çiftleşiyor ama yumurta yapmıyor başlıklı konular açıp durdum. Bu süreçte elimden gelenin fazlasını yaparak emek sarf ettim. Sabır bazen tükendi, bazen heves kırıldı ama olsun. Şükürler olsun ki, yarım saat önce ilk yumurta geldi. Rabbim bu sevinci yaşamak isteyen tüm kardeşlerime nasip etsin inşallah. Alırım bir maşallah :) Konuyu sürekli güncelleyeceğim son yumurtayı atıp, yavrular yumurtadan çıkana kadar. Ayrıca dişi kuş yuvada talaş ve folluk kabul etmiyor o sebepten ötürü yuvalık şuan böyle.Ekli dosyayı görüntüle 51764
Hocam o dediklerini kabul etmediğini nasıl anladın ? Benimkilerde kızgın durumda şuan yuvalık takıcam. Sıkıntı yaşarsam, aklımda bulunsun.

Hocam o dediklerini kabul etmediğini nasıl anladın ? Benimkilerde kızgın durumda şuan yuvalık takıcam. Sıkıntı yaşarsam, aklımda bulunsun.
Hocam talaşları yuva dışına taşıyıp atıyor, kafes tabanı bir bakmışsın talaşla dolmuş yuvalık bomboş. Folluk ise habire yerinden kaldırmaya çalışıyor kaldıramayınca hırslanıyor amaçsızca kanat çırpıp duruyor sinirleniyor yani.

gözünüz aydın :) heyecanla takip edeceğim entry

darısı benim bulut’umun başına :/
Gerçekten çok güzel bir duygu bunları bire bir yaşayıp görmek. Kızışmadı, çiftleşme oldu ama yumurta olmadı diye canımı sıkıyordum. Takviyeler, yaptığım mamalar fayda etmiyor diye üzülüyordum. Kendi hallerine bıraktım sonrasında, ilk bu çiftimden yumurta geldi. Pazar günü de hiç beklemediğim sürpriz bir şekilde diğer çiftimin dişisi yumurtlamış ama tünekte yumurtlamış yumurta kırılmış haliyle. Anüs dar muhtemelen, kanama, şişlik ve morarma mevcut. Kırılan yumurta olsun, kendisi iyi olsun da :) Artık yarın o da rahat bir şekilde yumurtasını yapar. Darısı yavru bekleyen herkesin başına olsun inşallah, hayırlısı ile Bulutta yavrularına kavuşsun. Ne tesadüf ki şuan eşi olmayan Bulut ismine sahip bir erkek kuşum daha var, sıra ona eş tutturmakta :)

Ekli dosyalar

• USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1612780763699_6764492808307333646.jpeg
    USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1612780763699_6764492808307333646.jpeg
    204.7 KB · Görüntüleme: 51
Gerçekten çok güzel bir duygu bunları bire bir yaşayıp görmek. Kızışmadı, çiftleşme oldu ama yumurta olmadı diye canımı sıkıyordum. Takviyeler, yaptığım mamalar fayda etmiyor diye üzülüyordum. Kendi hallerine bıraktım sonrasında, ilk bu çiftimden yumurta geldi. Pazar günü de hiç beklemediğim sürpriz bir şekilde diğer çiftimin dişisi yumurtlamış ama tünekte yumurtlamış yumurta kırılmış haliyle. Anüs dar muhtemelen, kanama, şişlik ve morarma mevcut. Kırılan yumurta olsun, kendisi iyi olsun da :) Artık yarın o da rahat bir şekilde yumurtasını yapar. Darısı yavru bekleyen herkesin başına olsun inşallah, hayırlısı ile Bulutta yavrularına kavuşsun. Ne tesadüf ki şuan eşi olmayan Bulut ismine sahip bir erkek kuşum daha var, sıra ona eş tutturmakta :)
E9F94DC7-2176-4088-9D8E-E9B838E14AE9.jpg
Gerçekten benziyorlar :) dişiymiş benim Bulut. Sonradan anladık, kullanıcı ismi böyle kaldı :D
Dişi kuşunuz sağlığına ve yavrularına bir an önce kavuşur inşallah