Karadeniz Pet

2 Yılın Sonunda...

O ilk ikisi kızgınlık sonraki yumurta kuluçka olabilir. Bu nedenle bekleyin daha sonra kontrol edersiniz üçüncü yumurta kızgınlık diyemeyiz

Yumurtaları az önce tekrar kontrol ettim. Damardan ziyade siyah nokta benzeri bir durum vardı. Yavru gölgesi midir yoksa ölü embriyo mu anlamadım. Fotoğraf çekme şansımda olmadı, netten baktığıma göre ölü embriyoda olabilir ama damarlar hâlâ mevcut. Moral düştü😔
İnternette ki fotoğraflar dışında kendi kuşunun yumurtalarının 18-19 günlükken fotoğrafını çeken varsa benimle paylaşabilir mi?

İnternette ki fotoğraflar dışında kendi kuşunun yumurtalarının 18-19 günlükken fotoğrafını çeken varsa benimle paylaşabilir mi?
Benim bütün yavrularım 18 günden önce doğdu, bazıları 18 günden birkaç saat önce doğdu hatta. Ama en son çektiğim fotoğrafının 10-12 günlük olması lazım sanırım. Çıkmaya yakınken zaten yavru tok bir şekilde gözüküyor.
0d2864ea-da58-464a-bb73-17464745bd88.jpg

Benim bütün yavrularım 18 günden önce doğdu, bazıları 18 günden birkaç saat önce doğdu hatta. Ama en son çektiğim fotoğrafının 10-12 günlük olması lazım sanırım. Çıkmaya yakınken zaten yavru tok bir şekilde gözüküyor.Ekli dosyayı görüntüle 52714
Alp teşekkür ederim kardeşim, şuan daha dikkatli bir şekilde inceledim yumurta içindeki hareketleri gördüm. Siyah benekler olduğu için ölü embriyo sandım. Ama galiba yavru gölgesi ya da başka bir şey. Şükür hareketleri gördüm. Bugün 19. gün ilk yumurtanın sanırım 21 güne tamamlayacak.

Alp teşekkür ederim kardeşim, şuan daha dikkatli bir şekilde inceledim yumurta içindeki hareketleri gördüm. Siyah benekler olduğu için ölü embriyo sandım. Ama galiba yavru gölgesi ya da başka bir şey. Şükür hareketleri gördüm. Bugün 19. gün ilk yumurtanın sanırım 21 güne tamamlayacak.
Hadi hayırlısı.

Evet, sevgili forumdaşlarım hepinize yeniden selâmlar ve saygılar. 2 yıl boyunca kuşlarım çiftleşmiyor, çiftleşiyor ama yumurta yapmıyor başlıklı konular açıp durdum. Bu süreçte elimden gelenin fazlasını yaparak emek sarf ettim. Sabır bazen tükendi, bazen heves kırıldı ama olsun. Şükürler olsun ki, yarım saat önce ilk yumurta geldi. Rabbim bu sevinci yaşamak isteyen tüm kardeşlerime nasip etsin inşallah. Alırım bir maşallah :) Konuyu sürekli güncelleyeceğim son yumurtayı atıp, yavrular yumurtadan çıkana kadar. Ayrıca dişi kuş yuvada talaş ve folluk kabul etmiyor o sebepten ötürü yuvalık şuan böyle.Ekli dosyayı görüntüle 51764
maşAllah hocam tüyü kadar ömürleri olur,bu çiftin ilk yumurtası mı

Aynen kardeşim daha ilk tecrübesi onun da.
tamam, dediğim gibi ara ara kontrol et beslemediyse elle besleme maması hazırlayıp 1,2 dk içerisinde kürdan yardımı ile kuşa yedir. uzun sürmesin, sıcaklık önemli. umarım buna gerek kalmaz..