Karadeniz Pet

2 Yılın Sonunda...

Maşallah darısı üretim yapmak isteyen herkesin başına. Ben de yapmayı çok istedim fakat evi taşıdığımda dişi kuşun yeni evde huyu suyu değişti erkeği ciddi şekilde dövmeye başladı. Ben de her ikisinide yeni eşlerine kavuşmaları için arkadaşıma verdim şimdi yavru bakıyorum en baştan. Bazen olmadımı olmuyor 2 sene iyi sabır etmişsiniz :)

Maşallah darısı üretim yapmak isteyen herkesin başına. Ben de yapmayı çok istedim fakat evi taşıdığımda dişi kuşun yeni evde huyu suyu değişti erkeği ciddi şekilde dövmeye başladı. Ben de her ikisinide yeni eşlerine kavuşmaları için arkadaşıma verdim şimdi yavru bakıyorum en baştan. Bazen olmadımı olmuyor 2 sene iyi sabır etmişsiniz :)
Amin inşallah herkes tadar bu duyguyu. Bazen bir şeylerin üstüne çok düşünce cidden olmuyor dediğin gibi. Kendi hallerine bırakmak en güzeli. 2 dişi de aynı anda başladı kuluçkaya sürpriz oldu bana da.

Geçmiş olsun hocam. Benim de en büyük korkum buydu üretim yaparken. O kadar küçücükler ki insan ölüsünü görmeye dayanamıyor. Fotoğrafta öyle gözüken bir şey yok. Geçmiş olsun yeniden, umarım kardeşleri sağlıklı büyür.
İnşallah Alp kardeşim, aynen insan çok kötü oluyor. Bu yavru 3 gün erken çıktı yaptığım hesaplamaya göre. Belki o sebepten gelişim düzgün değildi ya da vardı başka bir sıkıntı. Dün bir tanesi daha kırıp çıktı maşallahı var. Zaten ilk 10-15 saati tamamladıktan sonra her şey yolunda gidiyor.

Evet dostlar son yavrumuz da yumurtasından çıktı bugün. Hepsinin kursak dolu anne ve baba çok iyi besliyor. Darısı kuşlarından yavru almak isteyen tüm kardeşlerimin başına olsun inşallah.🙏 Maşallah demeyi unutmayın he : )
USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1614610358512_6772166685150798284.jpeg

Masallah baya buyumusler, benim de 1.5 yıl sonunda ele alisik kusum ilk defa yumurtladi 4 tane ama 3 kesin bos 1 bozuk gibi duruyor son yumurtanin bugun cikim gunuydu 2 3 gun daha bekliycem tadamadım yavru alma duygusunu simdilik, insallah 2.kuluckada alırım sizin gibi dolu dolu

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Masallah baya buyumusler, benim de 1.5 yıl sonunda ele alisik kusum ilk defa yumurtladi 4 tane ama 3 kesin bos 1 bozuk gibi duruyor son yumurtanin bugun cikim gunuydu 2 3 gun daha bekliycem tadamadım yavru alma duygusunu simdilik, insallah 2.kuluckada alırım sizin gibi dolu dolu

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kardeşim inşallah dolu dolu bir kuluçka dönemi geçirir kuşun🙏 6 yumurtamız vardı biri boştu, bir yavru doğduğu gün fazla yaşamadı bende de.