Karadeniz Pet

2 yavru öldü :(

Memoli

Yeni Üye
Herkese merhaba bir çift kuşum var, dişi olan albino erkek olan çek cinsi. 3 hafta kadar önce 3 yumartadan ilki çıktı 2-3 gün arayla da diğerleri çıkmıştı, toplam 3 yavru vardı. yalnız son çıkan iki yavrunun derisinde yumurtadan çıktığında beri, hafif koyuluk vardı(ilk çıkan yavrunun derisi normal ten rengi). Ciddi birşey değil diye düşündüm, ancak 3 gün önce en küçük olan öldü, maalesef bugünde diğeri öldü. Bugünkü kuşu incelediğimde gözleri açılmamıştı ayakları tutmamış hayvanın. Hayvan felç olmuş gibiydi ya da anneden dolayı mı oldu albino bir çeşit rahatsızlık sonuçta. Ölen kuşun tüy rengi de garipti bu arada foroğrafını atıyorum. Hastalık mı bu nedir anlayan yardımcı olabilir mi?

Ekli dosyalar

• DSC_0340.JPG
    DSC_0340.JPG
    961.2 KB · Görüntüleme: 51
Albinolukla alakalı olduğunu sanmıyorum. Kuşa üzüldüm umarım sorunuzun cevabını bulursunuz, Allah rahmet eylesin.

Hepsi öldümü ?

Gercekden üzücü bir durum benimde bir yavrum olmeknuzere yavrunoldugu içinde pek bir mudahelede bulunamıyoruz siz gereken kontrolleri yaptınız mı acaba kursak dolu boş çünkü bu büyüklükte bir yavru bir gun de ölmez ac kalsa bile ve hastalık belirtilerini birkaç gün önceden göstermiş olması lazım son olarak da anne ve baba yavrusuna bir hastalık tespit ettiği an onu beslemeyi bırakıyor

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

Gercekden üzücü bir durum benimde bir yavrum olmeknuzere yavrunoldugu içinde pek bir mudahelede bulunamıyoruz siz gereken kontrolleri yaptınız mı acaba kursak dolu boş çünkü bu büyüklükte bir yavru bir gun de ölmez ac kalsa bile ve hastalık belirtilerini birkaç gün önceden göstermiş olması lazım son olarak da anne ve baba yavrusuna bir hastalık tespit ettiği an onu beslemeyi bırakıyor

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

Her gün kontrol ediyordum, yavrular zamanı gelmesine rağmen ne ayağa kalktılar ne de gözlerini açtılar. Eğer anne albino olduğu için böyle oldularsa bir daha çiftleştirmek istemem kalıtsal bir hastalık mı acaba

Geri