Karadeniz Pet

25 günlük muhabbet kuşları

Mareenastark

Yeni Üye
Ben 25 günlük iki muhabbet kuşu almıştım. Üzerinden 2 gün geçti. Biraz korkuyor ve kaçıyorlar. 1 tanesi de elimi kafese sokunca bağırmaya başlıyor. Bana alışmaları için ek olarak ne yapmam gerek? Ayrıca 3 aylıkken alınanlara göre daha uzun sürede mi alışırlar? Daha önce kuş besledim ama bunlar daha çok küçük ondan emin olamadım..

Tek kuşun alışması her zaman daha kolaydır. Karakterleri ürkek ise alışmaları zor olur.
Benim her zaman tavsiyem, gerekli güvenlik önlemlerini alıp eve geldikleri ilk andan itibaren kafes dışında verimli ve uzun zaman geçirmektir.

Tek kuşun alışması her zaman daha kolaydır. Karakterleri ürkek ise alışmaları zor olur.
Benim her zaman tavsiyem, gerekli güvenlik önlemlerini alıp eve geldikleri ilk andan itibaren kafes dışında verimli ve uzun zaman geçirmektir.
Kafeslerini temizlemek için çıkarıyorum ama odanın bir köşesine kaçıyorlar onu da küçük olmalarına veriyorum artık :)

Tavırlarınız her zaman sakin ve tutarlı olsun. Sürekli konuşmaya çalışın. Iki kuşu aynı anda alıştırmanız zor olacaktır.

Geri