Karadeniz Pet

2aylık bi kuşumu hala kendi yem yemesine alışmadı

Gurur

Yeni Üye
Arkadaşlar geçenlerdedw yazmıştım ama kuşum tam 2aylık geleli eve 1 hafta oldu ama ben hem okul hem arada çalışıyorum aç kalıyor ve beni bekleiyor geldiğimde 1 saate yakın tabakta yada elime koyuyorum yem öyle yiyoe bir türlü alışmadı yerdede tabakta yem var kafesin işindede akıllı yemlik var ne yapmalıyım

Akıllı yemliği mi yadırgadı acaba? Normal yemlik koysanız yiyecek mi gözlemler misiniz?

Valla akıllı yemliği hiç yaklaşmadı normal yemlikte koyfum hiç yaklaşmadı tabağa koydum en son yere ona da alışmadı illede açından gebericek yine bekliyor ne yapacağımı şaştım bende hiç tümsekten aşağı inmiyor ee tümsekleri de aldım belki dedim iner alışır bu seferdede demirlerde duruyor yukarda ama aldığım da bu hayvan aşağıda durup tabakta yiyormuş anlamadım ki bende

Tabakta yiyorsa çay altlığına yem koyun onu da kafes tabanına koyun öyle deneyin.

tabakta da eldede yiyor ama tabagı önüne getrınce elımde kldrıyorum o tümseğinde duruyor o şkilde yoksa kesinlikle yemyor 3 tane 3 vr kafesınde inip yemiyor

Yer o merak etmeyin normal yemlik de takın. Kafes tabanına da koyun. Her kuş gibi o da alışır.

inş ya korkuyorum böylede çünkü evde olduğumca hep onunla ilgileniyorum inş aılır dediğinizi ypıcm çok teşekkürlerr

Geri