Karadeniz Pet

3 - 3.5 Aylık Kuş Uçmuyor Neyi Var?

Gokos

Yeni Üye
3 - 3.5 yaşlarındaki kuşum uçamıyor. Ve kanat altlarında hala fazla tüy yok. Sürekli kanat çırpıyor ama uçmuyor. Kendini yerlere atıveriyor. Kafesi açınca kafesin üstünde tünüyor arada bide bize geliyor. Akşam oldu mu sürekli mırıldanıyor ve bazen sürekli bağırıyor. ( 2 3 aydır Multi vitaminli su içiyor.)

3 - 3.5 yaşlarındaki kuşum uçamıyor. Ve kanat altlarında hala fazla tüy yok. Sürekli kanat çırpıyor ama uçmuyor. Kendini yerlere atıveriyor. Kafesi açınca kafesin üstünde tünüyor arada bide bize geliyor. Akşam oldu mu sürekli mırıldanıyor ve bazen sürekli bağırıyor. ( 2 3 aydır Multi vitaminli su içiyor.)
Kuşunuzun kendisinin ve kanatlarını açarak kanatlarının resmini atabilirmisiniz.

Kuşunuzun kendisinin ve kanatlarını açarak kanatlarının resmini atabilirmisiniz.
IMG_20210601_001753.jpg

Kanatlarını açamıyorum izin vermiyor.

Kusunuz cok tatlıymış masallah. 3-3,5 aylik kuslar bazen petshoplarda kafesten baska ortam gormedigi icin eve getirilince bir sure ucamayabiliyor. Duzgun besleniyorsa dışkısı da normalse bi sorunu yoktur diye umuyorum. Kusu parmaginozda tutarken ucma refleksini tetikleyecek sekilde asagi yukari yaylanma hareketi yaptirirsaniz kanatlari alisir diye dusunuyorum. Hem de eger bulundugunuz ortami yeni taniyorsa eger ucmak istememis olabilir. Cevreyi iyice ogrenince ve kanat alistirmalari yaptirdikca zamanla kendi kendine ucar diye tahmin ediyorum

Kusunuz cok tatlıymış masallah. 3-3,5 aylik kuslar bazen petshoplarda kafesten baska ortam gormedigi icin eve getirilince bir sure ucamayabiliyor. Duzgun besleniyorsa dışkısı da normalse bi sorunu yoktur diye umuyorum. Kusu parmaginozda tutarken ucma refleksini tetikleyecek sekilde asagi yukari yaylanma hareketi yaptirirsaniz kanatlari alisir diye dusunuyorum. Hem de eger bulundugunuz ortami yeni taniyorsa eger ucmak istememis olabilir. Cevreyi iyice ogrenince ve kanat alistirmalari yaptirdikca zamanla kendi kendine ucar diye tahmin ediyorum
Kuşu aldığımda 1 aylık falandı 2 ay geçti yeni gelmedi yani bize falan geliyor sadece uçmuyor

Kuşu aldığımda 1 aylık falandı 2 ay geçti yeni gelmedi yani bize falan geliyor sadece uçmuyor
Bizim kusumuz da oyleydi sadece kisa mesafe yerlere ucuyordu. Ona da ucmak degil atlamak desek daha dogru olur. Yukselmiyodu ucup konmuyodu. Ayni sekilde biz de 1 aylikken almistik 3,5 aylikken falan öğrenmişti ucmayi. Daha ciddi bi problemi oldugunu sanmiyorum eger oyle olmasindan korkuyorsaniz bi veterinere danışın. Kusunuzun mutlu oldugunu dusunuyorsaniz da dedigim gibi youtubeda ornek videolar olabilir kuslar icin ucma alistirmalari var. Cok uzerinde gitmeden oyun gibi ara ara yapabilirsiniz. O alistimalar sirasinda ucup konmayi basarinca cok mutlu oluyor yavru kuslar. Yani bizim deneyimimiz bu sekildeydi. Ucma alistirmasi yaptirmasaniz da eninde sonunda deneyip ogrenecektir. Kanatlarini cirpiyor ama ucmuyor yazmışsınız acisiz sorunsuz cirpabiliyorsa zaten bu saglik problemi degildir diye umuyorum. Kanatlarinda ve kafasinda titreme falan var mi gozlemleyin. Endiseniz devam ederse veterinere gidin gec kalmayin. Umarim yakin zamanda cozulur sorun

Geri