Karadeniz Pet

3-4 günlük karnında şişkinlik var ne yapmam gerekiyor?

TramBolin

Yeni Üye
Selamlar. 3-4 günlük muhabbet yavrusu kuşumu bugün kontrol ettiğimde kursağı dolu fakat karnı baya şiş olduğunu gördüm. resim olarak paylaştığım ilacı 1 su bardağı suya çeyrek çay kaşığı olarak karıştırıp şırınga ile 2-3damla içirdim. Kabız olmasından şüphelendim diye bunu verdim. ne yapmam gerekiyor?
nIrQxA.jpg

nIrn0H.jpg

Neden hemen kusa ilaç verdiniz böyle birşey yapmayın kusa zarar verebilirsiniz.Benim gözlemime göre kusunuzda bir şey yok hatta aynı görüntüde yavrum var su anda.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Neden hemen kusa ilaç verdiniz böyle birşey yapmayın kusa zarar verebilirsiniz.Benim gözlemime göre kusunuzda bir şey yok hatta aynı görüntüde yavrum var su anda.

bir önceki yavrular böyle olmamıştı ve mamalarına meyve(bir muhabbet kuşu yem firmasi yemin içinde kurutulmuş meyve koyuyor onu robotta küçültüp karıştırdım ) koydum kabız yaptım yavrularımı diye bir de yuvayı kontrol ettiğimde hiç dışkı gözlemlemedim direk müdahale ettim :(

Ne katarsanız katın anne kuş yavrunun sindiremeyecegi yemi ona kusmaz.Zaten 3 4 günlük kuşa kursak sütü veriyor.

Ne katarsanız katın anne kuş yavrunun sindiremeyecegi yemi ona kusmaz.Zaten 3 4 günlük kuşa kursak sütü veriyor.

Bilmiyordum umarım verdiğim ilacın bir zararı olmaz. o şişlik neden oluşuyor bir sebebi olmalı ve hala yuvada bir dışkı yok. boşaltım sistemi oturmamış mı acaba

Geri