Karadeniz Pet

3.5 yaş kusma problemi Yardım lütfen

• Konbuyu başlatan erenions
  • Başlangıç tarihi
E

erenions

Guest
Öncelikle merhaba arkadaşlar foruma henüz katılmış bulunmaktayım.Böyle güzel bir amaca hizmet veren foruma katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.

Benim bir adet mahbbet kuşum var yaklaşık 3.5 yaşında erkek.
Yaz dönemine girdiğimizden beri parmağıma vurup konuşup tüylerini kabartıp yem kusuyor.Sürekli ilgilenirim ama her saniye ilgi istiyor ve bağırıyor parmağimı kafese koyunca konuşup kur yapmaya başlıyor.Muhtemelen kızışmıştır diye düşünüyorum.Lakin internette dolaşırken bunun bir hastalık belirtisi olabileceğinide okudum.Kızışma konusuna gelince kuşum eğitimli 20,25 ten fazla kelime biliyor.Seslendiğim zaman bile bebeğim aşkım diye cevap veriyor.Eş alma durumunda bu ilginin kaybolacağını söylüyorlar fakat bu kuşumun sağlığından önemli değil yalnız kalması durumunda bir zarar görürmu yada kızışması ne zaman geçer.

Okuyan ilgilenen yardım eden herkese teşekkür ederim yardımlarını bekliyorum arkadaslar.

Kuşumun fotoğrafları :
Güncel olursa yardımın daha kolay olacağını düşünüp henüz çektim.
1-
35kvkhy.jpg

2-
20k7sqa.jpg

3-
fp3ymx.jpg

4-
30li99s.jpg

5-
1215r0h.jpg

6-
20jg6it.jpg

7-
28rytdx.jpg

Burdada birkaç hafta önce çekmiş olduğum videosu var.Birkaçtane argo kelime sarfediyor bilginize ^^

https://www.facebook.com/video.php?v=855629597803491

Dışkısında hal ve hareketlerinde orun yoksa kızıştığındandır kusması. Kuşumu mecburen 3 gün bıraktıktan sonra döndüğümde bir kase yem kusmuş buldum. Şok edici bi durumdu benim için. Forumda da defalarca söyledim. Yeni kuş alınca ne size olan ilgisi azalır, ne de konuşmayı unutur. İlk başta yeni kuş gelmesinin şaşkınlığıyla biraz duraksar konuşması ve ilgisi azalır. Ama bu maksimum bir ay sürer. Sonrasında dişiyle de anlaşırsa eğer konuşarak kur yapar. Dişiye de gider size gelir. Kızışması zor geçer. Onun da eş ihtiyacı var nihayetinde. Emin olun sizinki gibi bi kuşun yanına eş geldimi bakması çok daha zevkli olacak.

Ama önemli bir nokta kuşun kafesi kötü durumda. Boyalarını yemiş. Bu şekilde zehirlenipte ölen çok kuş var. Güzel hagen ya da ferplast kafeslerden birini alın kuşunuzu seviyorsanız. Tünekleri de tahta olsun. Oyuncaklar da alın zekası gelişsin hem de oyalansın.

Eş seçmek benim için tam bir problem olacak gibi çünkü kuşçuda kafesin içine sadece 10 dakika felan bırakabilirim daha önec denedim kuşların içinde çoktedirgin oldu ve saldırıya uğradı çok pimpirikliyim kuşum konusunda.fakat daha önce balkonumuza konan 2 adet kuşu onunla beraber ayrı kafeslerde beslediğimde konuşması azalmamış sanki daha mutlu gibiydi tek korkum dıominant bir dişinin kuşuma zarar verebilme gerçeği.Kafesin boyasını sürekli yeniliyorum fakar oralar yediğinden dolayı değil sürekli meyve sebze koymaktan o hale geliyor ^^.sık sık boya yapıyorum kusu baska kafese gecırıp lakin güzel bir kafes almayıda dusunmuyor degılım.Daha önce hiç kuş çiftleştirmedi ilk kuş eğitişim dolayısı ile çiftleşme konusunda çok tedirginim önerilerin varsa alabilirim ilgin için teşekkürler.

Doğası gereği 3.5 yaşına gelmiş bir erkek çiftleşmesi gerekir. Dişilerde kızışıklık geçer ama erkeklerde geçmiyor siz sakin bir dişi seçin atın yanına bu kadar kızışmış erkek kendine zarar verdirmez.

Geri