Karadeniz Pet

3 aydır geçmeyen ishal..

Morganella

Yeni Üye
Merhabalar. Kisaca sorunumu anlatmak istiyorum.Benim m.kuşumun ayagindaki nasir nedeniyle veteriner antibiyotik verdi. Kullandim geçti fakat antibiyotik sonra probiyotii vermem gerektigini kimse bana soylemedi. Gerekliymiş. Sonra kuşumda ishal basladi fakat ne yaptiysam bir türlü geçmedi. Ge oral elektrolit triflucan aspur daldarı yulaf ve probiyotik gibi ishal karsi olan seylerin hepsini kullandim. Fakat hic sonuc vermedi. Kuşun hareketliligi yerinde ama yem yemesi azaldi ve son zamanlarda ishalin şiddeti fotodaki gibi artmaya basladi. Kusumun olmesini istemiyorum.. Elimden birsey gelmiyor artik. En son sulphamezatin onerdiler. Bunu kullanmam sizce ise yararmi. Yasadigim yerdeki veterinerle kuşlardan anlamiyor
Bu durumu yasayan yada bilen biri yardimci olursa cok memnun kalirim simdiden tesekkurler. Allah butun kuslarimiza uzun ömurler versin.

Ekli dosyalar

• 20211104_090047-min.jpg
    20211104_090047-min.jpg
    866.1 KB · Görüntüleme: 78
  • 20211022_132930-min.jpg
    20211022_132930-min.jpg
    784.7 KB · Görüntüleme: 63
  • 20211031_211606-min.jpg
    20211031_211606-min.jpg
    304.7 KB · Görüntüleme: 76
geçmiş olsun. triflucan ı ne süreyle kullandınız? kendi kuşum olsa dışkı tahlili imkanı yok ise bir yerden başlardım. sulphamezathine kullanırdım ama öncesinde 2 gün elektrolit verirdim. sulpha kullanmaya başladıysanız kaç gün oldu?

geçmiş olsun. triflucan ı ne süreyle kullandınız? kendi kuşum olsa dışkı tahlili imkanı yok ise bir yerden başlardım. sulphamezathine kullanırdım ama öncesinde 2 gün elektrolit verirdim. sulpha kullanmaya başladıysanız kaç gün oldu?
Yorumunuz icin tesekkurler. 5 -6 gün triflucan kullandim bundan 1 ay evvel. En ufak bir etki görmedim malesef.ge oral elektrolit var elimde daha önce 3-4 defa kullandim fayda goremedim. Sulphamezatine daha baslamadim emin olamadigim için ama baslayacagim el mecbur dediginiz gibi oncesinde elktrolit kullanirim. Tahlil olsa keske nerde o imkan..

Yorumunuz icin tesekkurler. 5 -6 gün triflucan kullandim bundan 1 ay evvel. En ufak bir etki görmedim malesef.ge oral elektrolit var elimde daha önce 3-4 defa kullandim fayda goremedim. Sulphamezatine daha baslamadim emin olamadigim için ama baslayacagim el mecbur dediginiz gibi oncesinde elktrolit kullanirim. Tahlil olsa keske nerde o imkan..
2 gün elektrolit kullanıp sulphamezathine başlayın. 1 suluğa 8-10 damla sulpha ekleyebilirsiniz. 12 saatte bir suluk yenilenmeli. önünde 24 saat ilaçlı su olsun. 5gün kullanırsınız.

ge oral içinden 2 paket çıkıyor. 1 paketi 2litre suya karıştırıp direkt suluğuna katabilirsiniz. buz dolabında saklanmalı. ge oralıda 12 saatte bir yenilersiniz. 24 saatten fazla saklamayın hazırladığınız suyu.

2 gün elektrolit kullanıp sulphamezathine başlayın. 1 suluğa 8-10 damla sulpha ekleyebilirsiniz. 12 saatte bir suluk yenilenmeli. önünde 24 saat ilaçlı su olsun. 5gün kullanırsınız.

ge oral içinden 2 paket çıkıyor. 1 paketi 2litre suya karıştırıp direkt suluğuna katabilirsiniz. buz dolabında saklanmalı. ge oralıda 12 saatte bir yenilersiniz. 24 saatten fazla saklamayın hazırladığınız suyu.
Cok tesekkur ederim bilgi için insallah ise yarayacak inaniyorum🙏

hocam triflucan'ı nasıl uyguladınız? aklımızda soru işareti kalmasın.

hocam su an sulphamezathine konusunda emin olamadım. :( özelden detaylı yazacağım

Tamam hocam sagolasin. daha ilac gelmedi zaten. Tedbir amacli tutarim.

Suan durim bu hocam sulphamezatine bugun basladim. Zayif ve tuyde.
Sulphamezathine yi tam dolu suluğa 7 damla ekleyin. İlaç kullanımı sırasında kafeste yem ve ilaçlı su harici başka bir şey olmasın.

Anladim hocam sagolun. 5 gun boyuncamı verilecek ve verildikten sonra probiyotik vitamin vereyimmi

Geri