Karadeniz Pet

3 gün önce salmaya attığım yeni çiftimde utandırmadı beni.

cengiz

Emektar Üye
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Daha önce kafeste 2 kucak yavru almıştım bu çiftinden. Kıramıyacağım bir arkadasım istemişti verdim. Yuvasını değiştirmiş sormadan. Hata yapmışın dedim yaklaşık 6 aykadar arkadaşta kaldı ve 3 gün önce getirdi. Bende salmaya bir yuva ekledim ve salmaya bıraktım. Bugün yuvaya girip çıkmaya başladı. Her kuluçkada %100 yapmıştı birisinde 6 birisinde 5 yavru büyüttü umarım aynı şekilde devam eder.

image.jpg

Maşallah keyifli hobiler

Salmada daha once kac kus vardi? Salmanizin boyutu nedir. Kuslari sonradan ekleyince bir problem yasadinizmi. Salma uretimi konusunda salmaya sonradan kus eklemenin iyi olmadigini duydum ve okudum. Sizde bir problem olmadimi?

Şimdi tüm yuvalardaki yavrular çıktığı için sorun olmadı. Yumurtalı olursa sorun olabiliyor. Salmaya çift kuş attım daha önceden çift olan kuşlar onun için başka kuşların eslerine ve yavrularına musallat olmadılar. Disi kuş bi kaçgün diğer dişilerden dayak yedi oda normal. Bu salmamda 8 çift oldu boyutu genişlik 80cm en 120cm yükseklik 120cm

Showlar salmada nasil olur acaba ureme iletisim yonunde sıkınti cikarmi

Ahmet bey siz 5 katlı bölmeli kafesmi yapmıştınız

Yok o ben degilim benim iki ciftim var sadece

Yok o ben degilim benim iki ciftim var sadece
Pardon karıştırdım salmada ırkla ilgili sorun olmuyor Mersin'de jumbo salması olan arkadaşlarım var gayette memnunlar bende Show jumbo toplamaya başladım yavaş yavaş ayrı bir salmada onlar için yapacam burdan resimleri paylaşırım. Eğer öyle bir düşünce varsa aklınızda bence yapın

Yapicam insalllah sehir değistiricem öncelikle duzenimi kurayim cok degil 3 yada dort ciftlik dusunuyorum

Aynen salma birde oturursa güzel olur ama disi sayısını bir tık fazla tutun bence eşit tutacaksanızda direk çift olan kuşları bırakın salmaya. Mersin'de olsaydınız güzel kuşları uygun fiyata almanız için yardımcı olurdum.

Bugün birisi bir ilan açmış 350 yazmış ben o kuşdan daha güzelini 110 liraya aldım 2015 bilezikli.

Muglaya gidiyorum insalllah bir ciftim var suan onlari yanimda goturucem 8 ayliklar ama ciftlesecekler yuvalik takmadim bir yasinda olunca dusunuyorum beklesinler biraz daha

İs yerinde kuşlarım yarın eklerim resmi

Geri