Karadeniz Pet

3 günlük yavru kuşumun başı kanıyor

Hafsa

Yeni Üye
Merhaba, lutfen bana yardim edin. 3 gunluk yavru kusumun kafasi kanadi. Annesi yanlislikla vurdu.. ne yapacagimi bilmiyorum... cok uzuldum. Aci cekiyor.. kafasi sisti.
Dendirot ve melhemde yok..

Ekli dosyalar

• 20180803_011206.jpg
    20180803_011206.jpg
    924.3 KB · Görüntüleme: 97
Merhaba, lutfen bana yardim edin. 3 gunluk yavru kusumun kafasi kanadi. Annesi yanlislikla vurdu.. ne yapacagimi bilmiyorum... cok uzuldum. Aci cekiyor.. kafasi sisti.
Yuvadan ayırıp terramycin merhem ile tedavi edin ve elle besleyin iyileşene kadar yuvaya koymayın çünkü bu şekilde riskli kolay enfenksiyon kapar ve merhem tedavisi sürekli diğer yavrulara ve anne ile temas edeceği için sonuç vermeyebilir.

Yuvadan ayırıp terramycin merhem ile tedavi edin ve elle besleyin iyileşene kadar yuvaya koymayın çünkü bu şekilde riskli kolay enfenksiyon kapar ve merhem tedavisi sürekli diğer yavrulara ve anne ile temas edeceği için sonuç vermeyebilir.
Cok sag olun. Insallah iyilesir

İnşallah sağlığına kavuşup büyür. Yaklaşık 3 saatte bir elle besleyerek merhem tedavisi yaptığınız taktirde kolay toplayacaktır kendini diye düşünüyorum.
Cok tesekkur ederim peki gunde kac kez merhemi sureyim?

3 gunluk bebek anneden ayrilmaz vucud isisi duser, besleyemezsinde. Anne durduk yere bebegine de vurmaz rahatsiz edilmis belli. O yuzden sen uzak dur. Simdiye kadar ölmediyse kanamasi da durmus olmali zaten o yuzden baska mudahalede bulunma.

3 gunluk bebek anneden ayrilmaz vucud isisi duser, besleyemezsinde. Anne durduk yere bebegine de vurmaz rahatsiz edilmis belli. O yuzden sen uzak dur. Simdiye kadar ölmediyse kanamasi da durmus olmali zaten o yuzden baska mudahalede bulunma.
Hulya hanim hakli havakar sicak olmasina ragmen ayirmayin siz krem tedavisine devam edin anne zaten besler onu

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23]

Bunu anne mi yapmış babamı onu bulun sonrada ayırın

Cikartirsa da sonucu ölüm ne tuyu var ne kendini besleme yetisi. Cikarmasindansa annenin yaninda kalmasi daha mantikli ve yasama olasiligi emin ol daha yuksek. Cunki.Arkadasin yavruyu sabit sicaklikta tutmasi cok zor. Yada yavruya duzgun besin saglayabilmesi. Ve bunu en az 3 saatte bir yapiyor olabilmesi.Sonucta nasil insanlarda ilk sut bebeklerde bagisiklik sistemini bagirsak duzeni sagliyorsa kuslarda da kursak sutu bu gorevi gorur. Alip kendisi beslerse bu duzen bozulabilir ve yavru kafasinda ki yaradan daha cok baska sebepten olebilir. Burda 3 haftalik degil 3 gunluk yavrudan bahsediyoruz. Hos arkadas daha bisey yazmamis belki yavru öldü bile. Ama dedigim gibi anne durduk yere yavrunun kafasina o denli zarar vermez. ele almak icin yada birakmak icin yapilan bi hamle sonucu anne yanlislikla yavrusuna vurmus olmali. Cezasini da savunmasiz yavru cekti.

Cikartirsa da sonucu ölüm ne tuyu var ne kendini besleme yetisi. Cikarmasindansa annenin yaninda kalmasi daha mantikli ve yasama olasiligi emin ol daha yuksek. Cunki.Arkadasin yavruyu sabit sicaklikta tutmasi cok zor. Yada yavruya duzgun besin saglayabilmesi. Ve bunu en az 3 saatte bir yapiyor olabilmesi.Sonucta nasil insanlarda ilk sut bebeklerde bagisiklik sistemini bagirsak duzeni sagliyorsa kuslarda da kursak sutu bu gorevi gorur. Alip kendisi beslerse bu duzen bozulabilir ve yavru kafasinda ki yaradan daha cok baska sebepten olebilir. Burda 3 haftalik degil 3 gunluk yavrudan bahsediyoruz. Hos arkadas daha bisey yazmamis belki yavru öldü bile. Ama dedigim gibi anne durduk yere yavrunun kafasina o denli zarar vermez. ele almak icin yada birakmak icin yapilan bi hamle sonucu anne yanlislikla yavrusuna vurmus olmali. Cezasini da savunmasiz yavru cekti.

Yavruyu annesinden ayirmadim. Cunku heŕ baktigimda onu besliyor kursagi hep dolu yavrularinin.
Merhemi iki gundur suruyorum yarasi kanamiyor. Bugun baktim hafif kapanmis.
Kus ilk baslarda cani acidigi icin hep otuyordu ama su an sadece aciktigi zaman otuyor..
Birazdan annesi yuvadan cikarsa fotografini cekip atacgim sizlere..
insallah iyilesir

En iyisini yapmissin arkadasim. o kadar kucuk annesiz yasayamazdi. Iyilesiyorsa ne guzel sevindim senin adina. Saglikli bi sekilde buyudugunu de gorursun insallah

Evet malesef cezasini o cekti. Ben yumurtalara bakmak isteyince elimi isiracagina kusun kafasina denk geldi suc benimdi..
Yumurta islanmis kirilmisti yavru cikamiyordu onun icin baktim..

Arkadaslar hepinize tesekkur ederim, yardimlariniz icin..
Iki yavru kusumda su an iyi. Yarasi iyiye gidiyor. Umarim yarasi da iyilesir gecer.
Cok sag olun..

Gecmis olsun. Bir daha boyle birsey yasamazsin umarim :)

Ayy yavrum benimm. Masallah toparlamis iyilesene kadar kreme devam edersin. Suan kac gunluk oldu

Geri