Karadeniz Pet

3 Haftada Topladığım Kafes

Murat Telli

Meraklı Üye
Başlıktan da anlayacağınız gibi hemen hemen 1 ayda topladığım kafes için bir hatam varsa söylemenizi isterim :)

- İki tünek de doğal ahşap tünek birini hazır 20tlye aldım diğerini kendim yaptım
- Kafesin yüksekliği 70 cm eni 45 cm derinliği 30 cm fiyatı 70 TL'ye aldım. Pazarlık payı yok , düz 70 TL.
- Suluk 1.5 TL
- her gün salıp ilgilendiğim için oyuncak yok ve birbirleri eş olarak eşleşmiş zaten. Asgaida göreceğiniz gibi birbirlerini temizliyorlar :) [emoji211]
83ec5cb956ae1912037b9cc774185179.jpg

Yemlikler kafesle bedava geliyor, tülünü de Xl boyutunda 7.5 TL'ye aldim. Yem olarak vitakraft alıyorum. Dal dariyi açık alıyorum. Kalsiyum taşı da 3 tl

Yani hepsini toplam 102 TL'ye aldım :)

Sizce bu fiyata değer mi ?
0f5a3b2788030e5be77363834ba7d06e.jpg
9476f5a00d4f065c535f2cd4ed2cf500.jpg

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mineral blok ekleme şansınız varsa onu da ekleyin. Emeğinize sağlık güzel kafes olmuş. Yuvalık takmayı düşünüyor musunuz?
Yuvalık takmak istemiyorum çünkü yavruların hepsini besleyebileceğimi düşünmüyorum. Eğer başkasına verirsem veya satarsam da süs eşyası gibi davranılacağından veya yeteri kadar ilgi gosterilmeyeceğinden korkuyorum. Narin hayvanlar bu kuşlar [emoji211]

Not: Yarın alacağım mineral bloğu ama kalsiyum taşı var onu da söyleyeyim

Kuşlar yanyana yuvasız olması uygun olmaz bence.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşlar yanyana yuvasız olması uygun olmaz bence.

Yuva koyarsam da yavru istemiyorum ki nasıl olacak? Ayırdığım zaman da ne yapıp edip bir türlü onun kafesine girmek istiyor [emoji2369]

Kardeşim senin istememenle degil ki böyle olmak zorunda...eğer onları seviyorsak yemeklerini,sularını verdigimiz gibi eşlenmelerine de müsaade etmeli,uygun ortam hazırlamalıyız.

Yuvalık takmak istemiyorum çünkü yavruların hepsini besleyebileceğimi düşünmüyorum. Eğer başkasına verirsem veya satarsam da süs eşyası gibi davranılacağından veya yeteri kadar ilgi gosterilmeyeceğinden korkuyorum. Narin hayvanlar bu kuşlar [emoji211]

Not: Yarın alacağım mineral bloğu ama kalsiyum taşı var onu da söyleyeyim

Eline emeğine sağlık tekrardan. Kuşların çift olduğu için illâ ki çiftleşmeler olacak ve yumurtlama olayı gerçekleşecektir. Yuvalık olmasa bile kafes tabanına yumurta bırakabilir. En iyisi bir yuvalık takmak. Eğer yavru alırsanız beslemek istediklerinizi ayırırsınız, besleyemeyeceğinizi düşündüğünüz yavruları ise yeme düştükten sonra ya çevrenizden güvenilir birilerine sahiplendirin ya da sitemizden size yakın olan kişilere.

Eline emeğine sağlık tekrardan. Kuşların çift olduğu için illâ ki çiftleşmeler olacak ve yumurtlama olayı gerçekleşecektir. Yuvalık olmasa bile kafes tabanına yumurta bırakabilir. En iyisi bir yuvalık takmak. Eğer yavru alırsanız beslemek istediklerinizi ayırırsınız, besleyemeyeceğinizi düşündüğünüz yavruları ise yeme düştükten sonra ya çevrenizden güvenilir birilerine sahiplendirin ya da sitemizden size yakın olan kişilere.
Ben yavru istemiyorum. Bunu engelleyemez miyiz? Kuşa zarar vermeden ve ilişkilerini bozmadan?

Ben yavru istemiyorum. Bunu engelleyemez miyiz? Kuşa zarar vermeden ve ilişkilerini bozmadan?

Bunu engelleyemezsiniz onları ayırmadan. Kendilerini hazır hissettikleri andan itibaren çiftleşmeye başlayacaklar. Hiç bir canlının annelik babalık duygusundan mahrum kalmalarını istemem, desteklememde. Beraberliklerini bozmayın. Yavruyu kendileri büyütecekler zaten. 1 aylık olup yeme düştükten sonra dediğim gibi sahiplendirme yoluna gidin güvenilir kişilere.

Bunu engelleyemezsiniz onları ayırmadan. Kendilerini hazır hissettikleri andan itibaren çiftleşmeye başlayacaklar. Hiç bir canlının annelik babalık duygusundan mahrum kalmalarını istemem, desteklememde. Beraberliklerini bozmayın. Yavruyu kendileri büyütecekler zaten. 1 aylık olup yeme düştükten sonra dediğim gibi sahiplendirme yoluna gidin güvenilir kişilere.
Maalesef güvenilir bir kişi yok etrafımda. Bu kuşları da uzak bir akrabadan aldım o da kimseye verememiş. Boylesi bir durumdayım maalesef

Geri