Karadeniz Pet

3 Muhabbet Kuşu

onur2626

Yeni Üye
Merhaba,benim şuan 2 tane muhabbet kuşum var.Biri erkek biri dişi yani çiftler.Ama ikiside bana alışmadı.Geldiklerinden beri 6 ay geçti ama bana alışmadılar,tüm çabalarıma rağmen en fazla elime geliyorlar.Ben bir tane yavru alıp tek başına o yavruyu eğitmek istiyorum ama bu iki muhabbet kuşunu da birisine veremem.Aynı odada farklı kafeslerde sıkıntı çıkabileceğini düşünüyorum.Bu 2 kuşu farklı odaya koysam yalnızlık çekerler mi ? Veya farklı bir çözüm öneriniz varsa yazar mısınız?Kararsız kaldım.

Çift olan muhabbet kuşları sana alışmaz zaten kendi aralarında takılırlar 2. si yavru almak istiyorum yazmışsın biri erkek biri dişi ise aynı kafeste yuvalık tak onların yavrularını eğitirsin fakat çiftleştirmek istemezsen kuşları iki farklı odaya koysanda olur fakat alacağın yavru seninle kalsa bile diğer kuşların sesinden dikkati dağılacak ve yine sana alışmakta güçlük çekecektir ilk zamanlarda haberin olsun.

Çift olan muhabbet kuşları sana alışmaz zaten kendi aralarında takılırlar 2. si yavru almak istiyorum yazmışsın biri erkek biri dişi ise aynı kafeste yuvalık tak onların yavrularını eğitirsin fakat çiftleştirmek istemezsen kuşları iki farklı odaya koysanda olur fakat alacağın yavru seninle kalsa bile diğer kuşların sesinden dikkati dağılacak ve yine sana alışmakta güçlük çekecektir ilk zamanlarda haberin olsun.

zaten yuvalık taktım ama çiftleşmiyorlar.Ben de dediğini gibi yapacağım sanırım teşekkürler .

Gerekli ortamı sağlaman lazım mama yapman gerek çoğu zaman ek olarak kızıştırıcı kullanabilirsin fakat senin tercihin dediğim gibi yapabilirsin ;)

Gerekli ortamı sağlaman lazım mama yapman gerek çoğu zaman ek olarak kızıştırıcı kullanabilirsin fakat senin tercihin dediğim gibi yapabilirsin ;)

Ya aslında ben erkeği 8 ay önce aldım bana çok alışkındır ama elime sürekli kur yapıyordu hatta bir ara elimle çiflteşmeye çalıştı ve kırmızı kan bıraktı elime.Sonra dişi aldım ona dişi aldıktan sonra benden soğudu dişiyi de biraz büyük aldım erkek öldürmesin diye ama dişi hiç çiftleşmek istemedi.Şimdilerde ise birbirlerine biraz kur yapıyorlar ama sadece biraz.

Bir evde egitmek icin 3 kus fazla bence cifti verin yavru erkek bir kus alin. Fazlada dusunmeyin . bakacak birine sahiplendirin.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üç kuş zor olacaktır bence zaman tanıyın kuşlarınıza sakin kendi hallerine bırakın

Geri