Karadeniz Pet

3 yıllık kuşuma eş aldım fakat

ılhan gürol

Meraklı Üye
3 yıldır bende olan yavrudan aldığım kuşuma dün eş aldım artık kumandalara bile kur yapıp kafesteki oyuncaklara yem kusmaya başlamıştı bende bir dişi aldım 2 yaşında sanırım bakıcı bir kuş daha önce arkadaşımdaydı eşi öldü bende aldım ama 8 ay kadar 3 dişiyle aynı kafeste durmuş şu anda benim erkek kuş sanki dişi kuş yokmuş gibi davranıyor yanyana kafeslere koymuştum az önce dışarı saldım ikisinide sanki tek kuş o var başka yok gene kumandalar oralar buralar sonuçta kavgada yok ilgilenmede yok ayrı kafes hatamı oldu sizce yada ne yapmalıyım bi fikir verirmisiniz.

şuanaynı durumu bende yaşıyorum benim salma kafesim var ortadan bölmeli olanlardan kuşları ayırdım ortalarına kardon koydum birbirlerini göremeyecekleri şekilde yaklaşık 1 hafta böyle oldu sonra ilgisiz olan iki kuşta birbirlerini arar oldular hattadişi kartonu kemirip erkek kuşu gözetlemeye başladı 1 haftanın sonunda kartonu çıkarım aralarına tel koydum birbirlerini göre biliyorlar ama erişemiyorlar ek olarakta haftada 2 kez yumurta maması veriyorum birde yemlerini kızıştırıcı yem kullanıyorum bi 8-9 gün daha ayrı kalacaklar hatta bugün gördüm tellerin arasından öpüşmeye başlamışlarr ilk geldiklerinde birbirleriyle hiç ilgileri yoktu sizinkiler gibi sabır gerekli

Geri