Karadeniz Pet

37 günlük kuşum var ilk deneyimim

Bekoxz

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşa kendimi nasıl sevdiririm uçmayıda bilmiyor uçmayı vs nasıl öğretirim yardımcı olur musunuz ve yavru kuşlar daha kolay eğitiliyor diyorlar şimdiden ne yapmam gerek parmağıma aldığım zaman duruyor ama karanlık yer gördüğü zaman gidiyor uçuyor içime koyduğum zaman orada uyuyor omuzuma koyduğum zaman duruyor

Arkadaşlar kuşa kendimi nasıl sevdiririm uçmayıda bilmiyor uçmayı vs nasıl öğretirim yardımcı olur musunuz ve yavru kuşlar daha kolay eğitiliyor diyorlar şimdiden ne yapmam gerek parmağıma aldığım zaman duruyor ama karanlık yer gördüğü zaman gidiyor uçuyor içime koyduğum zaman orada uyuyor omuzuma koyduğum zaman duruyor
zamanı bırakın benimde 40 günlük yavrumu öyle yaptık uçma işini de kendi kendine kapıyor. Size zaten alışır sürekli yanınızda dursun. Bence konuşmayı öğretin siz. Benim kuşum şu an 3 aylık oldu aşkım, babacık, hanimiş benim oğlum, cicikuş diyebiliyor şimdi de betüş demeyi öğretiyorum :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

konuşma öğretimi nasıl işliyor şu an ötemiyor bile nerdeyse

zamanı bırakın benimde 40 günlük yavrumu öyle yaptık uçma işini de kendi kendine kapıyor. Size zaten alışır sürekli yanınızda dursun. Bence konuşmayı öğretin siz. Benim kuşum şu an 3 aylık oldu aşkım, babacık, hanimiş benim oğlum, cicikuş diyebiliyor şimdi de betüş demeyi öğretiyorum :)

birde evde serbest bırakınca kuytu köşeye gidip uyuyor kendi yanımda mı tutayım bırakaıym gezsin mi

birde evde serbest bırakınca kuytu köşeye gidip uyuyor kendi yanımda mı tutayım bırakaıym gezsin mi
Sürekli aynı kelimeyi tekrar edin yumuşak bir ses tonuyla parmağınızdayken hemen hemen 20 güne ilk kelimeyi söyler ben ilk aşkım demeyi öğrettim sonra daha hızlı öğreniyorlar şuan kuşum 2 yaşına gelmek üzere 22 aylık 65 kelime biliyor bıkmadan tekrar edin :)

Bu kelime listemiz en başta daha kısa içinde ş harfi içeren kelimeleri öğretirseniz daha kolay alışır diğer kelimelere
1)Kuşum
2)Aşkım
3)Gel
4)Kuş
5)beyinli kuşum
6)Öpücük
7)Nerdeymiş kuşum
8)Nerdeymiş benim kuşum
9)annem
10)Milka
11)Yağmur
12)Minik kuşum
13)Küçük kuşum
14)Küçücük kuşum
15)Koş koş kuşum
16)Hanimiş benim kuşum
17Cici kuş
18)Bebeğim
19)Pıtı
20-21)Çok acıktım yağmur
22)Noldu kuşum
23)Eşşek yağmur
24)Naber bebeğim
25)Ne bağrıyon bebeğim
26)Benim tatlı kuşum
27-28)Hayret bir şey ya
29-30)Seni yerim eşşek
31)Annesinin küçük kuşu
32)Öpücük ver bebeğim
33)Annesinin kuzusu
34)Çok güzelmiş bu kuş ya
35)Çok seviyorum seni ya
36)Mini mini bir kuş donmuştu
37-38)Pencereme konmuştu
39-40) cik cik cik cik ötsün
41-42-43)aldın onu içeriye
44)canım
45-46)nasıl konuşuyorum
47)oğluşum
48-49)yeter artık
50) anneyle konuşçam
51)pır pır
52-53-54) ellerim boş kaldı
55) hayır hayır milka
56)çok yakışıklıymış benim oğlum
57) günaydın aşkım
58)bırak beni yağmur
59)hoşgeldin
60)bitanem
61)napıyosun
62)fıstığım
63)git başımdan
64) bak bak bak
65)nerdeydin

Bu kelime listemiz en başta daha kısa içinde ş harfi içeren kelimeleri öğretirseniz daha kolay alışır diğer kelimelere
1)Kuşum
2)Aşkım
3)Gel
4)Kuş
5)beyinli kuşum
6)Öpücük
7)Nerdeymiş kuşum
8)Nerdeymiş benim kuşum
9)annem
10)Milka
11)Yağmur
12)Minik kuşum
13)Küçük kuşum
14)Küçücük kuşum
15)Koş koş kuşum
16)Hanimiş benim kuşum
17Cici kuş
18)Bebeğim
19)Pıtı
20-21)Çok acıktım yağmur
22)Noldu kuşum
23)Eşşek yağmur
24)Naber bebeğim
25)Ne bağrıyon bebeğim
26)Benim tatlı kuşum
27-28)Hayret bir şey ya
29-30)Seni yerim eşşek
31)Annesinin küçük kuşu
32)Öpücük ver bebeğim
33)Annesinin kuzusu
34)Çok güzelmiş bu kuş ya
35)Çok seviyorum seni ya
36)Mini mini bir kuş donmuştu
37-38)Pencereme konmuştu
39-40) cik cik cik cik ötsün
41-42-43)aldın onu içeriye
44)canım
45-46)nasıl konuşuyorum
47)oğluşum
48-49)yeter artık
50) anneyle konuşçam
51)pır pır
52-53-54) ellerim boş kaldı
55) hayır hayır milka
56)çok yakışıklıymış benim oğlum
57) günaydın aşkım
58)bırak beni yağmur
59)hoşgeldin
60)bitanem
61)napıyosun
62)fıstığım
63)git başımdan
64) bak bak bak
65)nerdeydin
nasıl öğreteceğim sürekli tekrarlıyacak mıyım

nasıl öğreteceğim sürekli tekrarlıyacak mıyım
Evet sürekli aynı kelime öğrenince 2. Kelime sakince zaten o sizi dinlemek isteyince parmağınızda kafa atacak size söyleyin susmayın diye :) ben bazen susuyorum çıldırıyor bizimki kafa atarken konuşaymışım diye özellikle gagasına dudağınızı deydirip söylerseniz daha kolay algılıyor kelimeleri

Evet sürekli aynı kelime öğrenince 2. Kelime sakince zaten o sizi dinlemek isteyince parmağınızda kafa atacak size söyleyin susmayın diye :) ben bazen susuyorum çıldırıyor bizimki kafa atarken konuşaymışım diye özellikle gagasına dudağınızı deydirip söylerseniz daha kolay algılıyor kelimeleri
bizimki bu kadar alışkın değil daha 2.günümüz :D elimde duruyor omuzumda duruyor ama bir yerlere uçuyor sonra

birde dişi mi erkek mi diye konu açtım onada bakar mısınız ana sayfadan

bizimki bu kadar alışkın değil daha 2.günümüz :D elimde duruyor omuzumda duruyor ama bir yerlere uçuyor sonra
benim kuşum ilk geldiği hafta çok yabaniydi elime bile gelmiyordu. Size şöyle anlatayım babamın sürekli oturduğu koltuğun yanında duruyor kuş salonda ve kapısı sürekli açık. Kuş ilk olarak uçmayı bilmediği için yerlerde dolanıyordu koltukların altına gidiyordu geri alıyorduk halıya koyuyorduk. Gel zaman git zaman üstümüze de koya koya alıştı kuş hatta sürekli babamın yanında olduğu için ilk babama alıştı sonra sırayla diğer aile üyelerine. Biz bu süreçte kelime tekrarı yaptık ya da normal sohbet ettik. Yemek yerken yanımıza aldık sandalyeye koyduk bizimle çok vakit geçirdi yani. Bu arada şöyle diyeyim ben 3 kuş besledim şu ana kadar hiçbirinde öyle ilk geldiği zaman 1-1.5 hafta kafeste bekletmedim ve bu bekletmeye de karşıyım kuş, evini yeri geldiği zaman duvarlara çarparak öğrencek. Benim kuşum ismi Jumbo uçmayı kaç defa duvarlara çarparak öğrendi ve hiçbir sakatlanmada olmadı. Düşe kalka öğrenicek çocuk gibi.

benim kuşum ilk geldiği hafta çok yabaniydi elime bile gelmiyordu. Size şöyle anlatayım babamın sürekli oturduğu koltuğun yanında duruyor kuş salonda ve kapısı sürekli açık. Kuş ilk olarak uçmayı bilmediği için yerlerde dolanıyordu koltukların altına gidiyordu geri alıyorduk halıya koyuyorduk. Gel zaman git zaman üstümüze de koya koya alıştı kuş hatta sürekli babamın yanında olduğu için ilk babama alıştı sonra sırayla diğer aile üyelerine. Biz bu süreçte kelime tekrarı yaptık ya da normal sohbet ettik. Yemek yerken yanımıza aldık sandalyeye koyduk bizimle çok vakit geçirdi yani. Bu arada şöyle diyeyim ben 3 kuş besledim şu ana kadar hiçbirinde öyle ilk geldiği zaman 1-1.5 hafta kafeste bekletmedim ve bu bekletmeye de karşıyım kuş, evini yeri geldiği zaman duvarlara çarparak öğrencek. Benim kuşum ismi Jumbo uçmayı kaç defa duvarlara çarparak öğrendi ve hiçbir sakatlanmada olmadı. Düşe kalka öğrenicek çocuk gibi.

Ben kuşumu 3. Gün saldım zaten çok sakindi bizimki yanaklarını okşatıyordu tek sıkıntımız yemlikten yem yemiyordu avucumla veriyordum 3. Gün çıkarttığımda direk omzuma aldım ve kıpırdamadan seyretti sonra yavaş yavaş çıkara Çıkara gezinmeye başlAdı duvara çarpma olayı yaşamadık ama kafeste de uzun günler tutmadım çarpmasına dayanamazdım

Bence o gittikçe siz bıkmadan alın omzunuza alışır sakin davranın ama ani tepkiler hem korkutur hemde kuşu hırçınlaştırır

onunla muhabbet eder gibi konuşun canım oğlum ay sen ne güzelsin konuşcak mısın sen ya aa niye orya gidiyorsun korktun mu sen böyle bebeğe konuşur gibi biraz... hem sıkılmazsınız hem aynı kelimeleri sohbetiniz de duyarsa o kelimeyi kullanmaya başlar mesela aşkım aşkımı bir çok cümleniz de kullanın

onunla muhabbet eder gibi konuşun canım oğlum ay sen ne güzelsin konuşcak mısın sen ya aa niye orya gidiyorsun korktun mu sen böyle bebeğe konuşur gibi biraz... hem sıkılmazsınız hem aynı kelimeleri sohbetiniz de duyarsa o kelimeyi kullanmaya başlar mesela aşkım aşkımı bir çok cümleniz de kullanın
O şekilde daha uzun sürüyor kelime öğrenmesi tabiki de öyle de konuşuyorum oğluşumla ama eğitim saatinde 2 3 dk günde bir kaç kez aynı kelimeyi tekrar edince 3 4 günde bir kelime öğrenebiliyor milka cümle içinde kullandıklarım zaman alıyor 2 hafta 3 hafta sürüyor dediğim gibi tercih meselesi :)

O şekilde daha uzun sürüyor kelime öğrenmesi tabiki de öyle de konuşuyorum oğluşumla ama eğitim saatinde 2 3 dk günde bir kaç kez aynı kelimeyi tekrar edince 3 4 günde bir kelime öğrenebiliyor milka cümle içinde kullandıklarım zaman alıyor 2 hafta 3 hafta sürüyor dediğim gibi tercih meselesi :)
Doğrudur :)

Geri