Karadeniz Pet

4-6 aylık dişi alışma ve konuşma

MEGunes

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, 4-6 aylık dişi muhabbet kuşum var, alalı 2 hafta oluyor elimizden yem yiyor ama yine de elimize konmuyor hatta bazen ısırıyor sanırım korkuyor biraz. Tahminen ne zaman alışır bize? Ayrıca konuşmuyor ama konuşuyor gibi ses çıkarıyor böyle. Kelime bilse ağzından çıkacakmış gibi yani. Konuşması için geç mi kalındı yaşı itibariyle ? aydınlatırsanız sevinirim

Arkadaşlar merhaba, 4-6 aylık dişi muhabbet kuşum var, alalı 2 hafta oluyor elimizden yem yiyor ama yine de elimize konmuyor hatta bazen ısırıyor sanırım korkuyor biraz. Tahminen ne zaman alışır bize? Ayrıca konuşmuyor ama konuşuyor gibi ses çıkarıyor böyle. Kelime bilse ağzından çıkacakmış gibi yani. Konuşması için geç mi kalındı yaşı itibariyle ? aydınlatırsanız sevinirim
dişi kuşlar konuşmaz, çok zorlarsanız en fazla 1-2 kelime öğretebilirsiniz

Bizim Haydar 1,5 yıldır bizim elimize gelmiyor :) Keyfi isterse geliyor bence bu tamamen onların keyfine bağlı :)

Ben erkek yeni yeme kusu 4 ayda adam gibi eldek yapabildim simdi ustumden kovsam gitmiyo onemli olan vazgecmemek guvenini kazanabilmek elden yem yiyen elini uzattiginda cirpinmayan kusta her zaman ısık vardır onemli olan zaman konusma olayı zor

Kim diyor dişi kuş konuşmaz Allah akına şaşırmışsınız iyice.İlgi gösterilen her kuş konuşur onu geçtim hiç bir kuşu konuşturmak için zorlamalayın veya konuşturmak için kuş almayın.Alışma durumuna gelirsek yapmanız gereken hiçbir şey yok.Zamana bırakın kendi zaten zamanla sahibini lider olarak görecektir

Kafese girmeme sorunu da yaşıyoruz tünek yardımı ile sokuyoruz içine ne zaman kendi kendine girmeye alışır?

Kafese girmeme sorunu da yaşıyoruz tünek yardımı ile sokuyoruz içine ne zaman kendi kendine girmeye alışır?

Kendi kendine girmez.Anca ölüm derecesine kadar aç kalırsa bir ihtimal gider kafesine girer.Kafes ortamında yaşayan kuşlar dışarı salınınca %95 inde bu durum olur mecbur siz sokacaksınız içeri.Eğitim tünekleriyle kafes eğitimleri var ancak muhabbet kuşları için olanını bilmiyorum.Uzun uğraş gerektiriyor kısacası gerek yok.

Arkadaşlar bir de tırnakları uzun mu kesilmesi gerekir mi yoksa iyi mi bir de mantar belirtisi görüyor musunuz veya herhangi bir başka bir sorun acemiyim o yüzden soruyorum.

Geri