Karadeniz Pet

4-6 aylık muhabbet kuşu eğitimi

Mehmetali43

Meraklı Üye
Arkadaşlar 4-6 ay arası düşündüğüm bir muhabbet kuşum var 2 gün önce petshop dan alındı.Kafesinde her şeyi tam.Ele gelmiyor kaçıyor.bugün saldığımız da ise uçma konusunda zayıf olduğunu gördüm çok fazla kanat çırpıyor lakin yükselemiyor yalap şalap bir yerlere konuyor.Kuşun erkek olduğunu düşünüyorum.Şu an aceleci davranmayıp günlük olarak neler yapmam lazım her gün salsam güven kazanır mı?

kafesin içinde daldarı marul gibi seveceği yiyecekleri elinizden yedirmeyi deneyin yavaş yavaş alışır o şekilde ben elimden yem yedirip alıştırmıştım şimdi ağzımın içine giriyor rahat bırakmıyor.Biraz size ve eve alışsın öyle çıkarın bence dışarıya sağa sola çarpıp yaralanmasın.

kafesin içinde daldarı marul gibi seveceği yiyecekleri elinizden yedirmeyi deneyin yavaş yavaş alışır o şekilde ben elimden yem yedirip alıştırmıştım şimdi ağzımın içine giriyor rahat bırakmıyor.Biraz size ve eve alışsın öyle çıkarın bence dışarıya sağa sola çarpıp yaralanmasın.
anladım teşekkür ederim.

birde elinize almayın kuşu hiç sevmezler uzaklaşır sizden güven kaybeder rica ederim.

Geri