Karadeniz Pet

4 aydır beraber olan çiftlerim halen daha çiftleşmedi

• Konbuyu başlatan anıl deniz yılmaz
  • Başlangıç tarihi
A

anıl deniz yılmaz

Guest
arkadaşlar benim bir çift muhabbet kuşum var dişi olan çek erkek yerli ve bunlar 4 aydır aynı kafesdeler dişi 1 yaşından büyük diye aldım erkek ise şuan 8-10 aylık arasında, erkek ile dişi çok iyi anlaştılar ve birbirlerini kaşıyıp kusuyolar erkek arada ayak atıyo ama dişi onu kovuyo. Geçtiğimiz hafta uzaktan onları izlerken erkek dişinin üstüne tamamen çıktı ama dişi hiç bir şekilde kuyruyğunu kaldırmadı ve bağırmaya başladı ve erkek uçtu size soum bunların çiftleşmesi için neler yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursalar sevinirim iyi günler, iyi forumlar.

Birde ben kuşlarımın akşamları odanın lambasını açık bırakıyorum ve onlara kısık seste muhabbet kuşu yavrusunun sesini dinletiyorum (forumda okumuştum ve işe yaradığı yazılmıştı) sizce doğrumu yapıyorum yanlışlarım nelerdir her türlü bilginizi paylaşınki paylaştıkça çoğalsın :D

kuşlarınızın çiftleşmeleri yakın gibi görünüyor biraz daha sabretmelisiniz, kuş sesi kuşlarını tetikliyor aktifleştiriyor teşvik ediyor

Geri