Karadeniz Pet

4 aylık dişiyle 7 aylık erkek muhabbet kuşunu ne zaman birleştirmeliyim?

muhabbetkuşuhobi

Yeni Üye
merhaba erkek kuşum üç aylıkken yavrudan dişi kuşumu almıştım ikisi de bana alışık olsun diye. Son 3 4 haftadır dişiin ceresi kahverengileşmeye başladı kızgınlık başlangıcı olarak yorumluyorum. Yuvalığı olan kafeste ne zaman birleştirmem uygun olur?

merhaba erkek kuşum üç aylıkken yavrudan dişi kuşumu almıştım ikisi de bana alışık olsun diye. Son 3 4 haftadır dişiin ceresi kahverengileşmeye başladı kızgınlık başlangıcı olarak yorumluyorum. Yuvalığı olan kafeste ne zaman birleştirmem uygun olur?
Dişi kuş 4 aylık ise henüz belli bir olgunluğa gelmemiştir.Sağlıklı yavrular için beklemekte fayda var.Dişide yumurta sıkışması ,yavru bakımı yapmama gibi sorunlar görülebilir.Dişinin ceresi kahverengi oldu dediniz foto atarsanız kaç aylık olduğunu söyleyebilirler siz mi kızıştırdınız

Dişi kuş 4 aylık ise henüz belli bir olgunluğa gelmemiştir.Sağlıklı yavrular için beklemekte fayda var.Dişide yumurta sıkışması ,yavru bakımı yapmama gibi sorunlar görülebilir.Dişinin ceresi kahverengi oldu dediniz foto atarsanız kaç aylık olduğunu söyleyebilirler siz mi kızıştırdınız
hayır ek bir şey yapmadım 25 günlükkken aldı dediğim gibi 4 aylık henüz ama erkek kuşumla kusuyorlar birbirlerinin peşini bırakmıyorlar belki bu yüzden erken kızışmıştır. Kaçıncı ayını beklemeliyim?

Kuşun ceresinin (burnunun) resimini atar mısınız.

İki kuş da büyük ihtimal 8. ayından sonra kızgınlaşırlar. Büyümelerini beklemenizi tavsiye ederim. Yoksa küçük yaştaki kuşların kuluçka dönemlerinde bir çok sorun arka arkaya görülebiliyor. Yumurta sıkışması, yavrulara bakamama vb.

Geri