Karadeniz Pet

4 aylık Muhabbet Kuşu Çiftleşirmi?

erhan6erhan

Yeni Üye
Arkadaşlar 1 aylık ken yavru ERKEK muhabbet kuşu almıştım, şuan yaşı 4,5 aylık çok evcil. Habire kafesteki oyuncaklara, omuzuma, duvara filan kur yaptığı için, yazıktır dedik 8 aylık dışı aldık. Kereta disiyi görür görmez deliye döndü habire kur yapıyor, Yem kusuyor, kafa kaşıyor...Diside karşılıksız değil, oda erkeğe yem kusuyor, kafa kaşıyor.

Kuşlar tam 14 gündür beraber, 4 gün önce yuvalik taktım kafese, tesadüfen ikisinin yuvaligin içinde gördüm, ve 40 dk dir çıkmıyorlar, yuvalikta kemirmeler yapıyorlar,...

Simdik heryerde erkek 6 aylık olmalı diyor, sizde 4 buçuk aylık muhabbet kuşu çiftleşip yavru yapma şansı varmı?

Erkek ve disi kuslar 4 aylikken ciftlese bilir fakat disi 4 aylikken ciftlestigi zaman yumurta skismasi vs vs gibi durumlar sık olarak karsımıza cıkar onun icin disilerde 4 aylık icin pek sıcak bakılmaz erkek kus icin sorun yoktur ciftlese bilir

2 aylık bir erkek kuşta kur yapabilir ve nesnelere çiftleşme hareketi yapabilir bu çiftleşmek için hazır olduğu anlamına gelmez.
Erkek ve dişi anlaştılarsa, keşke yuvalığı bu kadar erken takmasaydınız. 1-2 ay daha bekleseniz daha iyi olurdu.

2 aylık bir erkek kuşta kur yapabilir ve nesnelere çiftleşme hareketi yapabilir bu çiftleşmek için hazır olduğu anlamına gelmez.
Erkek ve dişi anlaştılarsa, keşke yuvalığı bu kadar erken takmasaydınız. 1-2 ay daha bekleseniz daha iyi olurdu.
hocam son 5 gündür hep yuvaligin icinde zaman geciriyorlar, yuvaligi kafesten alayim mi? yoksa sonucu mu bekliyeyim.

hocam son 5 gündür hep yuvaligin icinde zaman geciriyorlar, yuvaligi kafesten alayim mi? yoksa sonucu mu bekliyeyim.
Ben yuvalığı erken taktığınızı düşünüyorum.
Erkek kuş biraz daha büyüsün.
Anlaşıyorlarsa, aynı kafeste yaşamayı sürdürsünler. İleride daha pekişmiş bir ilişkiye devam ederler. Fakat kızıştırıcı besinler vermeyin.

Geri