Karadeniz Pet

4. Kuluçka için ilk çiftleşme:)

Ekincan EROL

Emektar Üye
Merhaba arkadaşlar, bugün okuldan geldiğimde kuşların bulunduğu odaya girdiğimde kuşlarımı iş üstünde yakaladım hemen kısa bir video çektim çok net değil ama idare eder. Bu arada üst üste 4. kuluçkasını geçirecek engel olamadım. İşte video:http://www.youtube.com/watch?v=pNDAcoQQv0M&feature=youtu.be

Hayırlı olsun inşallah bol bol yavrular alırsınız.Bizimkiler hergün çiftleşiyo anlamadım ama :D Sorum olsun sizlere şimdi 2 gün önce ilk yumurta yaptı ve halendaha çiftleşiyo normalmi .

ilk kuluckalariysa bendede ole hep ciftlestile r3.cude yumurtlamadan once ciftlestiler sonra ciftlesmediler ne kadar ciftlesirlerse yumurtalarin dolu olmasi okadar artar. normal sorun yok. :) H.o sanada :D

Evet arkadaşlar benimde dün 3. yumurta geldi yarın 4. çıkıcak ben daha çiftleşirken görmedim ama sabah 7 gibi çiftleştiklerini biliyorum.

Evet arkadaşlar benimde dün 3. yumurta geldi yarın 4. çıkıcak ben daha çiftleşirken görmedim ama sabah 7 gibi çiftleştiklerini biliyorum.

Hayırlı olsun bende dükkanımızdayım eve gitmedim ama bugün çıkması lazım 2 .yumurtanın ilk yumurtayı 2 gün önce yaptı.

:) hayırlı olsun , bol bol sağlıklı yavrular alırsınız inşallah

Yumurtaları toplayıp dişiyi yatırmaman lazım. Üst üste 4 kuluçka çok fazla. Yumurtlaması bitince yuvayıda kaldırıp kuşları dinlendirmeye almalısın. Yazık günah bu kadar üst üste kuluçka fazla 1 çift için özellikle dişi için. 4-5 ay dinlendirmelisin kuşlarını.

Geri