Karadeniz Pet

40cm Tünek Gerçek Uzunluk Problemi

Fatih BUYURUCU

Emektar Üye
Merhaba herkese keyifli forumlar..
10 adet 40 cm boyunda tünek aldım fakat kısa geldi meğersem tamamen uzunluk 40cm miş ben telden tele 40cm diye düşünerek almıştım. Telin dışında kalan kısımda dahilmiş bu uzunluğa :( İnternetten aldığım içinde değiştirme şansım pek yok nasıl bir çözüm bulabilirim sizce? Tünek tamamen sabit durmuyo bi ucu boşta olduğundan dolayı sallanma oluyo buda üretim de sorun çıkarak yüksek bir ihtimal.

Kırmızı ile belirttiğim kısım kafesin dışında kalıyo orayla birlikte 40cm miş :(
9VWvXN.jpg

Kafes teli tünekteki çeltiklere oturduğunda sallanmaması lazım.

40 cm yeterli diyorsanız, tünek uçlarına plastik
tele sabitleyiciler var ,onlardan kullanabilirsiniz.
Kırmızı işaretli yeri bıçakla birax incelterek yuvarlak
hale getirip rahatça takarsiniz
Es kuşlar da sabıt tunek önemli.

kafesin durumuna göre tüneğin yönünü değiştirerek kullanabilirsin bende de var 40 cm lik yuvalığa paralel değil dik durumda bir sıkıntı olmuyor

Kafes tellerini eğerek daraltın. Dar yere tüneği takmayı deneyin belki çözüm olabilir.

40 cm yeterli diyorsanız, tünek uçlarına plastik
tele sabitleyiciler var ,onlardan kullanabilirsiniz.
Kırmızı işaretli yeri bıçakla birax incelterek yuvarlak
hale getirip rahatça takarsiniz
Es kuşlar da sabıt tunek önemli.
Tünekelri alırken o plastik sabitleyicilerdende aldım fakat onları kullanabilmek için yine tüneğin tam diğer uca kadar uzun olması gerekiyo o yüzden onlarıda kullanamıyorum.

kafesin durumuna göre tüneğin yönünü değiştirerek kullanabilirsin bende de var 40 cm lik yuvalığa paralel değil dik durumda bir sıkıntı olmuyor
kafes genişliği 65cm olduğundan diğer türlü imkansız

Kafes tellerini eğerek daraltın. Dar yere tüneği takmayı deneyin belki çözüm olabilir.

BAkalım hocam deneyecem telleri eğmeği fakat pişman oldum 55 cm olan tüneklerden almadığıma fazlalığı kesmek kolay ama kısa gelene çözüm çok zor yaptık bir hata

BAkalım hocam deneyecem telleri eğmeği fakat pişman oldum 55 cm olan tüneklerden almadığıma fazlalığı kesmek kolay ama kısa gelene çözüm çok zor yaptık bir hata

Her hata kazanılmış tecrübedir. Keşke her tecrübe bu kadar zararsız hatalarla kazanılsa.
Keyifli hobiler.

Geçen nette gördüm tahta tünelin ucuna plastik bi mazeme var uzatmak için nette bi bak derim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:55 -->-> Daha önceki mesaj 18:52 --

Google ye tahta tünek ucu yazın cikiyor

12 MM AHŞAP BOY KAVELA olarak geçen ürünlerden temin ederseniz eğer yaklaşık 13-14 metrelik tüneğiniz olur. 1 metrelik boylarda 13 14 tane gönderiliyor yaklaşık olarak. 1 kilosu 10 lira civarında. İstediğiniz uzunlukta keser biçer koyarsınız kafese

Son düzenleme:
böyle durumda uç kısımdan yeni bir çentik açıyorum yani dışarda kalan kısımdan o zaman karşı tarafa da oturuyor.

Merhaba herkese keyifli forumlar..
10 adet 40 cm boyunda tünek aldım fakat kısa geldi meğersem tamamen uzunluk 40cm miş ben telden tele 40cm diye düşünerek almıştım. Telin dışında kalan kısımda dahilmiş bu uzunluğa :( İnternetten aldığım içinde değiştirme şansım pek yok nasıl bir çözüm bulabilirim sizce? Tünek tamamen sabit durmuyo bi ucu boşta olduğundan dolayı sallanma oluyo buda üretim de sorun çıkarak yüksek bir ihtimal.

Kırmızı ile belirttiğim kısım kafesin dışında kalıyo orayla birlikte 40cm miş :(
9VWvXN.jpg

şu kırmızıyla gösterdiğin çentiği biraz geriye alacasın ki biraz uzamış olsun. ben yaptım sallanmıyor sabit duruyor.

Geri