Karadeniz Pet

45 günlük azgın jumbolar

Kitiara

Meraklı Üye
Bu gün kuşcuya gittim üretimhane için kuş topluyordu 1 kafeste 2 erkek jumbo vardı 45 günlük birbirlerini filan öpüyor fena azmışlar dedim birini sat bana üretimhane için topluyom satmıyom dedi.(başka bulursam sana getittiririm dedi)
Bu normalmi 45 günlük kuş böyle azmış olabilirmi?

Bu gün kuşcuya gittim üretimhane için kuş topluyordu 1 kafeste 2 erkek jumbo vardı 45 günlük birbirlerini filan öpüyor fena azmışlar dedim birini sat bana üretimhane için topluyom satmıyom dedi.(başka bulursam sana getittiririm dedi)
Bu normalmi 45 günlük kuş böyle azmış olabilirmi?

Kuş azmaz arkadaşım insan degil onlar. Sadece kızgınlık dönemleri vardır. 45 günlük kuş daha yavrudur. 6 ay geçmeden de çiftleşme olmaz

Kuş azmaz arkadaşım insan degil onlar. Sadece kızgınlık dönemleri vardır. 45 günlük kuş daha yavrudur. 6 ay geçmeden de çiftleşme olmaz

Kelime bulamadım öyle diyiverdim :)
Yani çiftleşmez biliyorum da normal mi bu hareketleri.

Son düzenleme:
45 gunluk kus kur yapiyor ciftpesme olsa bile dolleuemez

...hem ciftlesse bile yamindaki disi yumurtlamaz yasi ufak olsldugunda...ege buyuk disi atsan disi dover

Azmak kelimesi argo olarak geçiyor halk arasında dikkatli olun ikinci olarak kuşlar azmaz insanlar ve köpekler azar kudurur . soruya gelince yavru kuşlar ne kadar çiftleşmek için kur olarak gozuksede tek istedikleri yemdir . bende yasadim 2 aylik yavrum 1.5 yasindaki erkegime kur yapiyor gibi görünüyordu ama yem istiyor aslında .

Geri