Karadeniz Pet

5 KATLI ÜRETIM KAFESİ strec kaplama yardm

ALFONSO_0051

Yeni Üye
HERKEZE İYİ FORUMLAR VE İYİ GÜNLER 5 KATLI ÜRETİM KAFESİ ALDIM MALESEF DİYORUM ÇÜNKÜ EVDE İLK DEFA HOBİ OLARAK DENEMEK İÇİN YAPMAK İSTEDİM AMA KAFESİN HER YERİNDEN YEM DÜŞÜYOR YADA TÜH GELİYOR BENDE BUGÜN strec İLE KAPLADIM VE YEMLİKLERİ SULUK YERİNİ VE YUVALIGI ONLARIN BOYUTUNA GÖRE KESTİM KAPAKLARDAN HAVA GELCEK YER ACTIM ANCAK KUŞLAR ISIRIYOR HERHANGI BİR SIKINTI OLUR MU NE YAPMAM GEREK LUTFEN YARDIM EDİN...

Ekli dosyalar

• 20181114_153802.jpg
    20181114_153802.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 124
  • 20181114_153826.jpg
    20181114_153826.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 102
  • 20181114_153818.jpg
    20181114_153818.jpg
    875.9 KB · Görüntüleme: 108
Hocam maalesef başka bir çaren yok parçalayacaklar zamanla her seferinde yenileceksin
çok uğraştıracak o seni temizlik yaparken v.s zor olacak senin için bende bir adet çifthane aldım o konuda pişmanım şuan onu kullanmıyorum hem zor oluyor sürekli yem tüy hemde kafesin içini temizlerken zor oluyor her seferinde ben küçük olduğu halde sıktı beni seni düşünemiyorum baya uğraşacaksın Allah kolaylık versin

Kapladıktan sonra dökülme yok şuan ama ısırıyorlar hocam insallah saglık acısından problem olmaz üzülürüm yoksa pisman oldum ama gecti artık cok saolun düşünceniz için

üretimdeki kuşları gözlemlemek gerekir. bu şekilde yaptığınız hobiden nasıl tat almayı planlıyorsunuz anlamadım. kuşlar resmen hapsedilmiş. bence bu streçlerin tamamını sökün. şunu unutmayın zahmetine katlanamadığımız sürece tam manasıyla hayvansever olamayız. söktüğünüz streç filmin yerine tüylerin ve yem parçalarının içine dökülmesi için 70*70*30 cm bir karton kutunun içine katlı kafesinizi oturtun. böylelikle yem tüy vs bu karton kutuya dökülür. biriktikçe karton kutunun içindekileri çöpe dökersiniz.

Gerçekten çok uğraştırıcı olup aynı zamanda kısa sürede yıpranaktır. Kuşların parçalayıp yutma ihtimalleri de var. Perdeciye ölçüler verilip buna uygun tül yapılabilir, hatta ön tarafına fermuar bile yaptırabilirsiniz belki. Tozdan tamamen kurtarmaz ama en azından tüy, yem ve pisliklerin etrafa dağılmasından kurtarır.

Aynen tülde olur aklima geldi tmm sökeyim ben bunu en iyisi tül yaptirayım yarın dökülen onun içine dokülür yada kutu bulup icine oturtturulabilir arkadasin dedigi gibi saolun yeni basladım hobi olarak fazla bilgim yok bu yuzden sordum asla hayvanlara kapatmak hapis etmek deil hatam olmuş olabilir ama bunu sizlerin sayesinde sorarak çözmek onemli die düşünüyorum çok saolun herkeze tesekkur ederim

Bu arada sadece üst 2 tarafta kuş var alt tarafta kuş yok onlarda kapak fln ve ust taraf açıktı kestim bicakla güzelce ama sökmeye şimdi basliyorum

Tüle takılma durumları var bence kullanmadığınız bir dolap varsa o dolabı dizayn edip kafesleri koyabilirsiniz veya o dolaba tel monte edip yapabilirsiniz.

ARKA BALKONDA KULLANMADIGIM BİR MALZEME DOLABI VARDI ONU ALDIM VIDALARI SOKTUM KOYDUM SADECE KAFES YERLERİ DELINCEK SADECE OLDU BU SEFER :)

Ekli dosyalar

• 20181114_171939.jpg
    20181114_171939.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 108
  • 20181114_171939.jpg
    20181114_171939.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 90
Sorma 2 saatimii aldı strec filmi yapmak kesmek vs ama iyikene sormusum sizlere hic aklima gelmedi arkadaki bu tahta ardaki tahtalari kırdım ve tam oturdu super oldu çok saolun herkeze

Dolabada koysan karton kutu içerisinede koysan özellikle tüy dökümlerinde her yerden tüy fışkırıyor. yem artıklarını hergün temizleye biliriyorsun ama tüyler her yerden çıkıyor. ben salonda 2 çift besliyorum yatak odasından tüy çıkıyor. Ben eşim ne zaman kavga çıkaracak diye hazır olda bekliyorum her daim. evde muhabbet beslemek çok zevkli her daim her koşula tetiktesin.

Aynen bende eşimden dolayı boyle yapmak zorunda kaldım yem doküluyo die tantana yaptı :) ama anlastik dolaba güzel olur umarım

yemliklerden birini çıkartıp yuvalığı oraya takmanız gerekecek.

yinede tercih edeceğim bir yöntem değil ama her tarafını sarmaktan daha iyi diyebiliriz. ben kuşlarımı izlemeyi çok seviyorum onları seyretmek ilgilenmek çok hoşuma gidiyor. her gün yem mama dışkı su tüy vs kontrolü yaparım. siz yuvalığı ön tarafa koyduğunuzda yine görüş açınız tamamen kapanacak ama kuşlar açısından eskisine nazaran daha iyi olacak gibi.

Aynen haklısiniz ama gelde hanima anlat bunu bende cok seviyorum izlemeyi ama guzel oldu bu sekilde tahtada

Geri