Karadeniz Pet

5 senelik stres altında muhabbet kuşu

Negatif

Yeni Üye
Merhaba, 5 sene önce 7-8 aylık bir muhabbet kuşum oldu. O zamanlar küçük olduğum için bakmayı bilmiyordum. Yeterince ilgi göstermedim. 2 sene boyunca her hafta çarşamba günü farklı bir ile gidip geldiğimden dolayı saat 09.00'dan 23.00'a kadar yalnız kalıyordu. Bazen bize gelen misafirler ani hareket yapıp korkutuyordu. Korktuğum için hiç kafesini açmadım uçurmadım sadece bazen müzik dinlerken benle beraber otuyordu. Şimdi öğrendim ki tamamen yanlış bakıyormuşum. Kuşum sürekli tüylerini yoluyor çok zayıf veya tüylerini yoldugu için zayıf gözüküyor, sürekli kafesinin açma yerini kemiriyor. Kafesini açtığımda tepkisiz kalıyor, elimi uzattığımda hızla parmağımı ısırmaya çalışıyor, acır diye korkuyorum. Elim yerine farklı bir şey uzattığımda ısırmak yerine geri çekiliyor. Kafesi biraz küçük ve tek bir cubuktan hiç ayrılmıyor sadece yemek yemek için tedirgin bir şekilde yemek kabına iniyor ve inmeden önce sürekli etrafı gözlemliyor yemek yerken bir ses esnasında hemen hızla yukarı çıkıyor.
Hiçbir oyuncağı yok fakat bu hafta daha geniş bir kafes ve oyuncaklar alacağım ona artık daha iyi bakmak istiyorum onu nasıl mutlu edebilirim

hala ilgilenemiyorsanız eş alın

Üzüldüm..Kafes alırken boyasız kafes tercih edebilirsiniz tünekleriniz tahta olsun içim cız etti :( uzun zaman alacaktır size güvenmesi bu yaşadıklarını 5 senede fark etmeniz biraz geç olmuş ama..Tüyleri için internetten Röhnfried Bt amin forte B vitamini sipariş edebilirsiniz ek olarak kafesinde minersl blok,kalamar kemiği bulunsun ara arada fal darı verirsiniz onuda alın..İnşallah iyi nniyetli bu yaklaşımınız kuşunuzun stresten çıkmasını ve bundan sonra mutlu olmasını sağlar..Bazen en kötü şey geç kalmaktır inş siz geç kalmamışsınızdır.

Multivitamin de alım hafta da 2 defa yumurta maması verin

Kuşa şuan yapacağınız en iyi şey eş almak daha evcilleşmez karakteri kalıplaşmış hatta eşine bile bu hareketleri yapabilir

Geri