Karadeniz Pet

İstanbul 5 Yavru Muhabbet Kuşu (53-44 günlükler)

cicikuss

Yeni Üye
01) IRKI: Yerli (5x)

02) CİNSİYETİ: Dişi/Erkek

03) YAŞI: 53,51,49,46,44 günlükler

04) SAĞLIK DURUMU: MaşAllah

05) VARSA BİLEZİK NO: Yok

06) FİYATI: 120₺ x (5)

07) İLAN GEÇERLİLİK TARİHİ: 14/02/21 --> 18/02/21

08) ŞEHİR: İstanbul/Pendik

09) BAŞKA İLLERE GÖNDERİM: Maalesef

10) İRTİBAT TELEFONU: (sahiplenme durumunda...)

11) MAİL ADRESİ: oguzz1834@gmail.com

12) ARANABİLECEK ZAMAN DİLİMİ: *

13) AÇIKLAMALAR: Yavruları çok sevsem de satmak mecburiyetindeyim. Petshop'a da satmak istemediğinden, yavruları forumda satmaya karar verdim. Malesef ki 5 kuşa birden bakamıyorum. Yavru cennet papağanı (yine de pek bilgi sahibi değilim, hala araştırma üzerindeyim.) almayı düşünüyorum, sahip olan insanlar varsa özelden anlaşılabilir. Kendileri bizzat elde büyümelerine rağmen pek fazla elde durmazlar ama yine de ele gelirler. Alıştırılması kolay olacaktır diye tahmin ediyorum.

Açıkçası seçimde 'kişiliklerinin' de önemli olduğunu düşünüyorum. O yüzden:

Mavi Lekeli Beyaz: En büyük kuşum (53) uysaldır ve ele en alışkın olanı da budur;

u1bhNI.jpg

Sarı(yeşili az olan): 51 günlüktür kendileri epey uysal lakin ele pek konmaz. Bazen uyumaya hazırlanırken kendisini kaşıttırır;

nZ5f4C.jpg

Renkli Sarı: 49 günlük, epey bir yaramazdır ve kemirmeyi çok sever. Bide kapalı alanları...(gerçi hepsi çok seviyor) ;

NmCinl.jpg

Yeşil: 46 günlük yaramazdır ama yeri geldiği zaman uysaldır da. Tüm kuşlarla en iyi anlaşan kuş budur herhalde. Renkli Sarıyla hiç kavga ettiğini görmedim (genelde hep renkli sarı oyuncaklarla oynar diğerlerini döver lakin yeşille paylaşır) ;

LIMT5s.jpg

Beyaz: 44 günlük, sanırım en yabanisi budur diye bilirim 😅 yine de ele az da olsa konar (özellikle diğerleri konduysa) lakin pek durmaz. Usludur ama oynamaya meraklıdır... ;

25MfSO.jpg

Ortak Özellikler: Hepsi kapalı alanı, marul ve yeşilliği, dal darıyı çok sever.

not: bu davranışlar kuşların duygusuna göre elbette değişebilmektedir zaten ben belirginlik açısından bu özellikleri söyledim kim bilir belki kuş tek başına kaldığında veya başka kuşun yanında farklı bir potansiyele bürünebilir.

delete

hwT2Yy.jpg

4qfiZp.jpg

jvqe0o.jpg
ga5QoL.jpg
LGBzqH.jpg
WgpAlu.jpg
gJAnOe.jpg
VC5PkQ.jpg
SLBK1J.jpg
95WEZW.jpg
RNTfMk.jpg

Cinsiyetlerinden pek emin değilim. O yüzden bilgili kişiler yardımcı olursa sevinirim. 😃

Hayırlı sahiplendirmeler. Beyazın biraz kısmetini kapamışsın 😀 Ev üretimi olduğu için petshoptakilerden illa daha az yabanilerdir. Zamanla hepsi evcilleşir.

Hayırlı sahiplendirmeler. Beyazın biraz kısmetini kapamışsın 😀 Ev üretimi olduğu için petshoptakilerden illa daha az yabanilerdir. Zamanla hepsi evcilleşir.
Teşekkürler. Yalan söylememiş olayım diye öyle söylemiştim. Tabii çok daha çabuk alışır. Ele çok alışkın olmasa da çok oyuncudur. Sahiplenecekler öyle düşünsün 😁

Bugün biraz piyasayı gezdim ve fiyatın biraz tuzlu olduğunu fark ettim. İlgilenilmesi durumunda fiyatta farklı bir anlaşma yapılabilir. Amaç kuşların iyi bir yere gitmesi zaten.

Kuşların cinsiyetini tam olarak belirledim. 4 kuşum da erkek sadece 'Renkli Sarı' kuşum dişi. 🐦

Geri