Karadeniz Pet

6 yumurtalı muhabbet kuşu çiftim

ilker10

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Çiftimin 6 yumurtası var toplamda. Yarın ilk yumurta 18 günü dolduruyor. Sorun ise şöyle:
Öğretmen olduğum için tatile girdik. Yarın bulunduğum şehirden ayrılacağım. Kuşlarımı yanımda götürmeli miyim yoksa evde bıraksam yumurtalar açısından sorun olur mu bol yem ve suyla. yavruların ölmesinden korkuyorum. Evde sürekli kalorifer yanıyor olacak ısı gayet iyi. Kendi arabamla gideceğim ama hava soğuk diye yumurtalar kötü etkilenir mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Soğuktan değil ama yer değişikliğinden dolayı yavruların üzerine yatmayabilirler. Bu büyük bir ihtimal çünkü kuşlar kuşlar strese giricek. Bu da tüm yumurtalardaki yavruların ölümü demek. O yüzden yerlerinden kıpırdatmamanızı tavsiye ederim.

Soğuktan değil ama yer değişikliğinden dolayı yavruların üzerine yatmayabilirler. Bu büyük bir ihtimal çünkü kuşlar kuşlar strese giricek. Bu da tüm yumurtalardaki yavruların ölümü demek. O yüzden yerlerinden kıpırdatmamanızı tavsiye ederim.
Anladım :( Diğer türlü de yuvada ölen yavru kuş olursa ve diğerleri de bundan etkilenirse diye korkuyorum. Tam da ilk yavrularımı alacağım diye heyecanlanmışken çok kötü zamana denk geldi :S

Kesinlikle yer degisimi yapmayin yumurtalara ve kusun emegine yazik olur yumurtalara yatmayabilir evde birakirsanizda mama vermeniz gerekli kac gun kalicaksiniz aç kalirlarsa yavrular ölebilir anne baba aşırı yıpranır

Kesinlikle yer degisimi yapmayin yumurtalara ve kusun emegine yazik olur yumurtalara yatmayabilir evde birakirsanizda mama vermeniz gerekli kac gun kalicaksiniz aç kalirlarsa yavrular ölebilir anne baba aşırı yıpranır
İki hafta kalıcam hocam. Ben o zaman hiç kımıldatmayayım. Ama bebe bisküvisi, havuç, muz , nijer vs koyarak mama hazırlayayım. Yumurta bozulacağı için koymayı düşünmüyorum mamaya. Teşekkür ederim.

Muz ve nijer vermeyin havucu bile verirseniz cok az verin erken kizistirir

Geri