Karadeniz Pet

65 cmlik Yeni Kafes

Fatih1980

Meraklı Üye
Büyük papağan kafesinden seba marka kafese geçiş yaptım.
2 tünek arası kanat çırparak geçiyorlar. Teller dikey, daha efor haracaması yağları eritir diyenler de var. Aslında haftaiçi 3-4 saat, haftasonu da 7-8 saat dışardalar. Üretim 2.plandadır öncelik hayvanların rahat etmesi.

Büyük kafes her zaman daha iyidir mantığıyla hareket edilmiştir. Sizce var mı eksiklik/fazlalık ?
resized_IMG_20191020.jpg

Son düzenleme:
Çok güzel olmuş kuşlarda ayrı güzel maşallah
Kafesin altına XXL ebatında tüllerde alın yarıya kadar kapatıyor tüy dökmemesi için çok faydalı ayrıyetten kuşlarda fazla dışarıyı görmüyor çiftleşirlen rahat ediyorlar.

Çok güzel olmuş kuşlarda ayrı güzel maşallah
Kafesin altına XXL ebatında tüllerde alın yarıya kadar kapatıyor tüy dökmemesi için çok faydalı ayrıyetten kuşlarda fazla dışarıyı görmüyor çiftleşirlen rahat ediyorlar.

Dün akşam kurdum kafesi, izliyorum rahatsızlık duydukları birşey var mı diye.
Tül fırsatım olmadı, ama listemde ilk sırada. Çok teşekkürler.

Hayırlı olsun. Bereketli üretimler.
Bizimkiler biraz zor ürer, üremememsi için herşey müsait :) Evdekiler kuşları çıkarmadan duramaz, malum kuşlar biraz fazla alışkın bize, biz de onlara.

Maşaallah sağlıkla besleyin seba bence kafeste 1 numara. ancak dikkatimi çeken şu oldu yatak kafes mi bu?

Tel araları geniş gibi geldi bana. Tel arası kaç cm? kuşların kafası geçme ihtimali varmı?

Birde kafesin tam ölçülerini yazarmısın, genişlik-yükseklik-derinlik?

Tel aralarını eve geçtiğimde ölçerim fakat kafalarının geçirme şansları yok.
Genişlik
Yükseklik
Derinlik
65cm​
40cm (Ayaksız)​
35cm​

seba marka yatay kafese geçiş yaptım demişsiniz ondan dedim

@atillatanisik Buyrun atilla bey evde çift besleme en sağlıklı kafes ortamı eğer bu işi severek hobi amaçlı yapıyorsanız böyle bir sistem kurun o kuşlarıda mahkum olmaktan kurtarın gerçekten içim el vermiyor:( çok üzülüyorum o kuşlara