Karadeniz Pet

AĞIR SOLUNUM SORUNU

zeyziko

Yeni Üye
Muhabbet kuşum yaklaşık 2 aydır hasta. Hastalığı ise ilk başlarda hapşurma ile başladı, grip nezle falan sandık ben doğal yollarla, (ne kadar doğru bilmeden) limon sarımsak vs. ile tedavi etmeye çalıştım fakat hiçbir sonuç alamadım. veterinere götürmeden kuşçudan aviable ( galiba ismi buydu yanlış yazmış olabilirim) adlı bir ilaç aldım birkaç gün suyuna damlattım ama o da hiçbir etki göstermedi. Kuşum nefes alırken çok zorlanıyordu sesler çıkarıyordu hırıldama tık tık diye tanımlayabilirim. Çok yüksek sesle hapşırıyordu kuyruğunu sallıyordu tüylerini sürekli kabartarak oturuyordu vs vs vs. En sonunda veterinere götürdük ve veteriner kuşumun fena üşüttüğünü söyledi. Sarı toz şeklinde antibiyotik verdi ve de aynen sarı toz şeklinde vitamin verdi. Antibiyotiği 15 gün kullandık. Etkisini gösterdi mi evet, ama kuşum TAMAMEN iyleşmedi. Antibiyotiği kestik vitamine başladık ama kuşum kötü. Hala kötü.. insanın nasıl boğazı dolar sesleri değişir kuşumun da aynen öyle ötüşü, nefes alış şekli... özellikle geceleri ÇOK KÖTÜ OLUYOR. NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM,vitamine devam ediyorum ama acaba antibiyotiğe tekrar başlamalı mıyım? Lütfen yardım edin bilginiz varsa lütfen esirgemeyin kuşum çok hasta

Sürekli kaşındığını söylemeyi unutmuşum

Mümkünse kuşun videosunu ekler misiniz ve kuşun dışkı fotoğrafını paylaşır mısınız?

Ekli dosyalar

• 54ECBD9B-E013-46D3-B58D-B563065B4E06.jpeg
    54ECBD9B-E013-46D3-B58D-B563065B4E06.jpeg
    878.9 KB · Görüntüleme: 19
Videoyu izledim kuşta hala solunum problemi var, geçmemiş. Ventolin kullandınız mı? @umitFB bakar mısınız?

Veterinerinizden bu ilaca yönelik görüş almanızı öneririm.

VİDEO EKLEMEYE ÇALIŞIYORUM AMA YÜKLENMİYOR KAÇ SANİYE OLMASI LAZIM VİDEONUN?

Yüklenen dosya verilen uzantıları kapsamıyor diyor.

Hangi videoyu izledin? ben video falan göremiyorum. Ventolin astım ilacı bu arada, bu kuşta enfeksiyon olabilir.
Bildirimlerime ilginç biçimde link düşmüş. Ordan baktım. Kuş nefes alıp verirken tuhaf sesler çıkarıyor. Astım olabileceğini düşünüyorum. En kesin tanıyı veteriner koyar tabii.

Geri