Karadeniz Pet

Ağzını kapatıp acıp duruyor bunu yaparken. Kuyruğunda sallıyor

muhammedşevkibas

Yeni Üye
videosu burda bu hareketi her gün yapıyor ama nedeni anlayamadım

Aynı sorun benim muhabbet kuşundaysa var sigara dumanından ve sıcaktan oluyor temiz ortama alırım normalde banyo fayans olduğundan serin oluyor banyoda bırakıyorum 2 gün banyoda kaldı geçmişti ama sıcak olunca odada uçurunca aynı şekil oluyor solunum yolu hastalığı vardır benimkinde de var sigara dumanından uzak tut serin ortamda muhafaza et.

tamamen ayni hareketleri dün gece 20-30 dk arasi yapti benim ufaklik. bi şeyden mi korktu etkilendi cozemedim, konuşarak sakinlestirdim cami actim. surekli mi yapiyor sizinki?

tamamen ayni hareketleri dün gece 20-30 dk arasi yapti benim ufaklik. bi şeyden mi korktu etkilendi cozemedim, konuşarak sakinlestirdim cami actim. surekli mi yapiyor sizinki?
Dediğim gibi solunum hastalığı bu benimkidenyapiyor anı tepki korku havasızlık veya sigara ortaminda bulunmaması gerek .

buyuk ihtimal solunum yolu hastalığı var o zaman.. ustalari etiketleyelim bi baksinlar. gec olmadan tedavi edilir inşallah. @Recai @ADRIAN

Kuş bana sıcaklamış gibi geldi fakat bazen, bir sesten veya objeden korkan ve sık sık bulunduğu ortam değiştirilen kuşlar da bu hareket yapabiliyor.

korkmuşmu bilemem ama yer hiç değiştirmiyoruz

Hastalık gibi görünmüyor. Bir yoruma kuşun bulunduğu odanın havalandırıldığını ve kuşu rahatsız edecek bir kokunun veya dumanın olmadıgını belirtmişsiniz. Bence korkmuş veya bir sebepten ötürü hafiften stres yapmış olabilir. Kuşunuzun bulunduğu ortamın çok gürültülü olmamasına özen gösterin ve ona kısa süreliğine normalden daha fazla ilgi gösterin. Onunla sık sık kısık sesle konuşun ve yanak ve kafa tüylerini hafifçe okşayın bu eylemler kuşunuzu mutlu edip rahatlatacaktır.

Hastalık gibi görünmüyor. Bir yoruma kuşun bulunduğu odanın havalandırıldığını ve kuşu rahatsız edecek bir kokunun veya dumanın olmadıgını belirtmişsiniz. Bence korkmuş veya bir sebepten ötürü hafiften stres yapmış olabilir. Kuşunuzun bulunduğu ortamın çok gürültülü olmamasına özen gösterin ve ona kısa süreliğine normalden daha fazla ilgi gösterin. Onunla sık sık kısık sesle konuşun ve yanak ve kafa tüylerini hafifçe okşayın bu eylemler kuşunuzu mutlu edip rahatlatacaktır.
kuşum ona dokunmama izin vermiyor benden korkuyor sebepi ise o bize başka yerden hediye olarak verildi bayadır bizde ama bana alışamadı ama elimden geldiğince ilgilenirim.Gürültü var evet onuda azaltırım elimden geldiği kadar

Geri