Karadeniz Pet

aşırı tüy dökümü

esrahill

Meraklı Üye
Kuşum maksimum 7 aylık falan son 3 haftadır çok tüy döküyor. Rutin tüy dökümü gibi değil her gün kafesinin tabanını temizliyoruz. Genelde yumuşak ve hatları belli olmayan tüyler döküyor nadiren de kalın ve hatları belli olan kuyruğundaki tüyler gibi döküyor. Biraz önce banyo yaptı kendi isteğiyle ben de kurusun diye masa lambasını açıp önüne koydum sonra kanadındaki açıklık dikkatimi çekti. Kanadının uç bölümündeki tüyler tamamen dökülmüş çok değil ama benim canımı sıktı, ne yapmam gerekiyor vitamin desteğine mi başlayayım lütfen yardım edin

Merhaba kardeşim aynı şey banada olmaya başladı bu hafta kaşkere kafes temizledim dökülen düylerle yastık doldurulurdu kanat tüyleride yani hatları belli olanlardan 5 tane düşürdü. Benimde canımı sıktı ama tüy dökümünde çıkan o kalın sap gibi olan tüylerden de çıktı ben ne yapacağımı bilmiyorum

ASUS_Z00LD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eğer vitamin vermiyorsanız İki gün üstüste Multi vitamin takviyesi yapın sonrasında haftada iki defa. Zaten veriyorsanız haftada iki defa vermeye devam edin. ayrıca Özellikle Metionin olmak üzere Protein yönünden zengin gıdalar verin. Piyasada hemen her markanın Amino asit ürünü var onlardan biri olur. Haftada iki defa Asit'i tam kaçmış Sade maden suyu verin İki defa da sularına 4-5 damla Elma sirkesi karıştırın. Endişelenecek bir şey yok.

Son düzenleme:
Eğer vitamin vermiyorsanız İki gün üstüste Multi vitamin takviyesi yapın sonrasında haftada iki defa. Zaten veriyorsanız haftada iki defa vermeye devam edin. ayrıca Özellikle Metionin olmak üzere Protein yönünden zengin gıdalar verin. Piyasada hemen her markanın Amino asit ürünü var onlardan biri olur. Haftada iki defa Asit'i tam kaçmış Sade maden suyu verin İki defa da sularına 4-5 damla Elma sirkesi karıştırın. Endişelenecek bir şey yok.
Asiti kaçmış made suyunu ben yari yariya seyreltiyorum.acaba direk mi vermek lazım seyreltmeden

Eğer sodyum oranı yüksek bir Marka veriyorsanız seyreltin ama düşükse sade de verebilirsiniz.

Geri