Karadeniz Pet

ACİL YARDIM** Burunda Sarı Akıntı - Biteral - Antibiyotik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nts75

Yeni Üye
Arkadaşlar, 4 yaşındaki sevda papağanım bir süredir kafeste tüylerini kabartıp keyifsiz bir şekilde durmaya başladığı için veterinere götürmüştüm. Veteriner, karaciğer için toz halinde bir ilaç verdi bu ilacı kullanırken yanında A ve K vitamini de kullanmamız gerektiğini söyledi ve kullandık. Miniğimizin sağlık durumunda bir gelişme olup olmadığını kontrol için bu hafta tekrar veterinere götürdük ve veteriner hekim kalp+bağışıklık yazan başka bir ilacı daha verdi eve geldik ve aynı gün Miniğimizin burnundan sarı iltihap akmaya başladı ve 1 gün içinde 2 gram birden verdi ve hızla sıvı kaybetmeye başladı. Şu an veterinerin verdiği ilaca başlamadım hızla sıvı kaybettiği için hemen elektrolit takviyesinde bulundum ama iltihabının akması için antibiyotik kullanmam gerekiyor. Sorum ise şu; her antibiyoriğin etken maddesi farklı benim elimde şu an biteral var geçmişte aynen bugün olduğu gibi meleğimin burnundan iltihap almıştı ve biterali 8 eşit parçaya bölüp 4 gün 4 parçasını vermiştim ardından probiyotik vererek iltihabın tamamen akmasını ve iyi olmasını sağlamıştım. Şu an tekrar biteral kullanmamda bir sakınca olur mu? Veya tavsiye ettiğiniz başka şeyler var mı? Şu an Miniğimin küçük kafasında şişlik oluştu, şişliğin içinde iltihap biriktiği çok belli çünkü bir kısmı burnundan sarı akıntı şeklinde geldi. Ne yapacağım konusunda oldukça kararsız kaldım lütfen değerli fikirlerinizi esirgemeyin.
Okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi günler.

Öncelikle aynı konuyu 2 kere açmamalısınız, ve başlıktada acil,yardım,lütfen gibi kelimeler kullanmayınız, konu açmadan önce sitenin en üstünde yazan kuralları okuyunuz.
Screenshot_1.png

Screenshot_1.png

Kusura bakmayın gece panik haline nereye yazacağımı şaşırdım. Bu konuyu nasıl sileceğim bilmiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri