Karadeniz Pet

Acemi erkek muhabbet kuşu

Rüzgarlale

Yeni Üye
Merhabalar saygı değer kuş ailesi,bir konuda yardımınıza muhtacım.Evdeki bir çift muhabbet kuşumdan yavru almak istiyorum ancak çiftimin ilk tecrübesi olduğu için biraz zorlanıyoruz :) Dişi kuşum sürekli kuyruk kaldırıp erkek kuşa kur yapıyor(Bizde işler biraz ters işliyor 😂)erkek kuşta çoğunlukla kura karşılık verip yem de kusuyor ama dişi kuştan biraz çekiniyor çoğu deneme de tek ayak atıp orada duruyor,sonrası gelmeyince dişi kuş sinirlenip erkeğe vuruyor 😅 Tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum bu durumu nasıl aşabiliriz bu süreci nasıl kısaltabiliriz ?

Zamanla öğreniyor banada olmuştu,benimkiler yuvalıkta çiftleşmişti olmazsa ayırma yöntemi yap bende işe yaramıştı

Zamanla öğreniyor banada olmuştu,benimkiler yuvalıkta çiftleşmişti olmazsa ayırma yöntemi yap bende işe yaramıştı
Ayırma yöntemini iki defa denedim erkek bir iki baskın olsa da bizim dişi üçüncü gün krallığı ilan ediyor maalesef 😂

Merhabalar saygı değer kuş ailesi,bir konuda yardımınıza muhtacım.Evdeki bir çift muhabbet kuşumdan yavru almak istiyorum ancak çiftimin ilk tecrübesi olduğu için biraz zorlanıyoruz :) Dişi kuşum sürekli kuyruk kaldırıp erkek kuşa kur yapıyor(Bizde işler biraz ters işliyor 😂)erkek kuşta çoğunlukla kura karşılık verip yem de kusuyor ama dişi kuştan biraz çekiniyor çoğu deneme de tek ayak atıp orada duruyor,sonrası gelmeyince dişi kuş sinirlenip erkeğe vuruyor 😅 Tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum bu durumu nasıl aşabiliriz bu süreci nasıl kısaltabiliriz ?
Zamanla azalır. İlk çiftleşme olduktan sonra devamı gelir. Beklemekten başka çok bir şey yapamazsınız, dişi kızışık olması iyi en azından.

Konu başlıklarında acil, lütfen, yardım ve önemli gibi kelimeler kullanmayınız. Açıklayıcı konu başlığı kullanınız.. Konu başlıklarının tamamının büyük harflerle yazılmamasına özen gösteriniz.

🔹Başlık düzenlendi.
Bilmiyordum ya kusura bakmayın ☺️

Zamanla azalır. İlk çiftleşme olduktan sonra devamı gelir. Beklemekten başka çok bir şey yapamazsınız, dişi kızışık olması iyi en azından.
Evet dişi kuşum için duacıyım..Erkeği değiştirmeyi düşündüm ama kıymeti var kıyamadım..Taubenfit e50 ürününe sahibim ama kullanmayı bir türlü beceremedim sanırım bir iki kez verdikten sonra tüye giriyorlar..

Ben erkek kusumu da disi kusumu da 1 aylikken aldım ve disi 8 ve erkek 10 aylık olduklarinda yuvalik taktim.
Şimdi biri 21 biri 23 aylik
Ve yuvalik taktigimdan beri erkek kusun beceriksizligiyle ugrastim disi kusum cok istekliydi surekli kuyruk kaldirirdi erkek cikamaz ya da duserdi vb vb
Yani tam 13 ay onun beceriksizligiyle gecti ama en sonunda basardi simdi yuvalikta bir yavrumuz var cok sukur[emoji16]
Yani sabredersen mutlaka olur ama ne zaman olur erkeğine bağlı.

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben erkek kusumu da disi kusumu da 1 aylikken aldım ve disi 8 ve erkek 10 aylık olduklarinda yuvalik taktim.
Ve yuvalik taktigimdan beri erkek kusun beceriksizligiyle ugrastim disi kusum cok istekliydi surekli kuyruk kaldirirdi erkek cikamaz ya da duserdi vb vb
Yani tam 13 ay onun beceriksizligiyle gecti ama en sonunda basardi simdi yuvalikta bir yavrumuz var cok sukur[emoji16]

Sabredeceğim inşallah ikisini de çok seviyorum umarım bu süre sınırlı olur :) Benimde erkek 2 aylıkken,dişi ise 4 aylıktan beri bende şimdi 1.5 yaşlarındalar.

Çok sevindim bu arada ben bu şekilde sevindiysem sizin sevincinizi merak ediyorum umarım çok sağlıklı bir kuluçka süresi olur,tüyü kadar ömrü olsun :)

İnsallah, aynen o kadar mutlu oluyor ki insan ilk kuluckada ilk yavruda
Inşallah siz de tadarsiniz en yakin zamanda bu duyguyu