Karadeniz Pet

acemi muhabbet severe acil yardım ...

A

aysen sarac

Guest
merhabalar
cumartesi günü mısır çarşısından oğullarım ile birlikte bir muhabbet kuşu almak için gittik. tek alma düşüncesiyle çıkmıştık ama birbirinden hiç ayrılmak istemeyen bir iki yavru görünce ikisini birden almaya karar verdik. ancak kuşlardan birisi dün ishal oldu forumunuzdan okuduğum kadarıyla hemen suyuna pirinç lapası koydum. ve çıkıp pet shoptan ishal ilacı aldım. ancak bu gece bir tanesini maalesef kaybettik. diğerinde gördüğüm kadarıyla daha ishal yok ama ben bugün suya yine ilaç damlattım mikrop kaptıysa diye başka bir şey yapabilirmiyim. tecrübeli arkadaşlardan acil tavsiye bekliyorum . teşekkürler..

Benim size önerim ; gözlemlediğiniz kadarıyla şuan için kuşta sorun yoksa başka bişey yapmanıza gerek yok ama gözlemlemeye devam edin kuşunuzda da ölen kuştaki gibi belirtiler olursa burdaki daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır size umarım kuşçu hastalıklı kuş satmıyordur

eminönüde satılan kusların geneli hasta kuslardır pisliği normalde kabarma falan yoksa kusa ilaç vermeyin gözlem yapın kafesi iyice temizleyin ama ölenden sonra bol köpüklü sıcak suyla dezenfekte olsun kafes ve ekipmanlar

eminönü gibi yerlerden kus almayın, hasta kusları satıyorlar genelde.. Anadolu yakasında oturuyorsanız, yavru kus konusunda yardımcı olabilirim.

Çok teşekkürler bakırköydeyiz . Bugün yeni bir kuş aldık umarım onunla uzun birlilteliğimiz olur

başınız sağ olsun petshoplardan alınan kuşlarda malesef bu problemler oluyor kuşların öldüğünemi yanarsın çocukların üzüldüğünemi

Aynen öyle oldu bakalım yeni bir kuşumuz var 2gündür ayaklarında bir sorun çıktı onun da

Geri