Karadeniz Pet

Acemilikle dikey telli kafes almışım bunu nasıl kullanışlı hale getirebilirim.

bayramay

Yeni Üye
Arkadaşlar Merhaba

İlk defa evde hayvan besliyoruz, akrabamız bize birtane muhabbet kuşu verdi, çocuklarda epey sevdi besleme kararı aldık. Bize verdigi kafes küçük ve eskimişti. Bende ileride 2. bir kuş koyarım diye yeni ve geniş bir kafes alayım dedim. İnternetten felan araştırdım nasıl olması gerektiği, pratikliği, boyutu felan hepsini öğrendim. İnternettede tespit etmiştim alacağım kafesi birde şehrimdeki kuşculara bakayım dedim. Bir tane güzel bir kafes gördüm . Alltlığı çıkan , ızgaralı 3 kapılı geniş dikdörtgen şeklinde bir kafesti fakat adama dedim bu yatay degil sıkıntı olmazmı dedim. Adam sorun degil muhabbet kuşu her türdü dolaşır dedi. Fakat internette muhabbet kuşları için yatay teller tavsiye ediliyor.

Artık iş işten geçti elimde şimdi büyük , kullanışlı, pratik temizligi yapılabilen bir dikey telli bir kafesim var . Değiştirme işide olmaz. Ben bunu nasıl artık kuşum için konforlu hale getiyerimde yatay teli aramasın.

İnternette araştırdıığımda daha fazla tünekle ve uygun yerleştirmeyle bunu telafi edecegimi yazanlar var.

Sizler acaba nasıl bir öneride bulunursunuz. Neler yaparsa kuşuma uygun yatay konforu sağlaya bilirim.

34332

Kafes fotoğraftan mı öyle görünüyor bilmiyorum ama küçük geldi bana. 2. kuş alınca hiç olmaz sanki. Akıllı yemlik de içerde iyice daraltmış alanı. Boyutları nedir kafesin?

Size tavsiyem aynalı salıncağı çıkarın , içerde çok aksesuar var hayvana alan kalmamıs. Merdiveni ve iki plastik tüneği çıkarıp yerine 1 adet tahta tünek daha alın.

2 tüneği de suluğa ve yemliğe ulaşacak şekilde takın. Gaga taşı ve kalamar kemiğini de yine tünekten ulaşacak şekilde takarsanız daha yi olur.

Dikey tellerde tutunup bunlara ulaşması gerçekten zor.

Dediğim şekilde yaparsanız dikey telin bir zararı olmayacaktır.