Karadeniz Pet

Acil!!!!kuşumun neyi var?

Tuana Dincel

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce yeni bir muhabbet kuşu aldım eve gelince farkettim ki minik kuş ayağının üsüne yamuk basıyor ilk başta kırık zannettim fakat üstüne basabiliyordu ve tünekleyebiliyordu şu anda bile gayet canlı ve iyi durumda ben ıslık çalınca karşılık veriyor,uçuyor ama yinede aklıma takıldı acaba neyi var ayağı incinmiş mi? Genetik olarak sakat mı? Yoksa mantar mı var? Bir sorunu varsa tedavisi var mı? Bu sorun ölümcül mü? Yanıtlarsanız çok sevinirim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:00 -->-> Daha önceki mesaj 21:57 --

bunlar da fotoğrafları.

Hayırlı olsun yeni kuşun. Kuşu görüp takip etmedikten sonra bir yorum yapmak zor. Ancak bahsettiğin sorunları biraz eleyebiliriz.
Kırık olma ihtimali yok. Genetik sorun çok çok düşük bir ihtimal, ben hiç rastlamadım. Mantar çok ilerlememişse böyle basamamaya yol açmaz, o durumda zaten gözle görürsün. Büyük ihtimalle incinmiş ve acıyordur, bazen tek ayaklarını böyle çekerler, basmazlar.
Fotoğrafı şimdi gördüm. Büyük ihtimalle yavruyken yanlış kaynama parmakları böyle kalmış. Düzelme şansı yok. Ancak bu durum hayatını devam ettiremeyaceği anlamına gelmemeli.

Son düzenleme:
İçimi rahatlattınız çok teşekkür ederim.Peki sizce sorun ne olabilir yani daha yeni bir kuşumu kaybettim bu küçüğüde kaybetmek istemiyorum veterine götürmeliyimiyim acaba?

Bu ölümcül bir şeye yol açar mı? Dediğim gibi ölmesinden çok korkuyorum alırken gayet yaramaz ve şen şakrak diye özellikle seçtim aslında...

Masallah yakisikliya ayagindaki rahatsizlik onun nesesine engel olmuyorsa sanslisin arkadasim. Ölumcul bisey yok gibi bencede sadece yasam kalitesinde ufak bir azalis olur hepsi o gibi kaldiki tunemesinde sorun yoksa gerisi minik teferruat gibi

Çok mutlu oldum ne zamandır başındayım kuşumun dallara bile çıkabiliyor yemlerini gayet iştahlı yiyor su içiyor yanındaki arkadaşını takip edip gece uyurkende dalların üstünde, kafesine elimi soktuğumda bile başka dala rahatlıkla konabiliyor yardımlarınız için çok teşekkürler