Karadeniz Pet

ACİL YARDIM!!!

M.K

Yeni Üye
Merhabalar benim kızım bu sabah değişik bir yumurta yaptı. poposundaki şişlik 1 aydır falan gitmiyor. yumurtlayacağı zamanlarda daha da büyüyor. kızım oldukça hareketli ve yemini yiyor, oyunlar oynuyor. ancak ekteki gibi yumurta yapınca endişelendim. yumurtayı inceleyip bana sorun olup olmadığını söyleyebilir misiniz.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-08-31 at 09.55.46(1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-08-31 at 09.55.46(1).jpeg
    167.8 KB · Görüntüleme: 13
  • WhatsApp Image 2021-08-31 at 09.55.46.jpeg
    WhatsApp Image 2021-08-31 at 09.55.46.jpeg
    225.7 KB · Görüntüleme: 13
  • WhatsApp Image 2021-08-31 at 09.55.47.jpeg
    WhatsApp Image 2021-08-31 at 09.55.47.jpeg
    182.8 KB · Görüntüleme: 12
Kuşunuzun kalsiyum ihtiyacını yeterince karşılıyor musunuz

Kuşunuzun kalsiyum ihtiyacını yeterince karşılıyor musunuz
Evet yumurta kabuğu kalamar taşı mineralli taş ve kuş kumu veriyorum. Ayrıca haftada bir ya da iki defa yunurta maması yapıyorum sirkeli su ve vitaminli su veriyoeum haftada birer gün

Kabuk oluşumu olmadığında kalsiyum eksikliği var diye biliyorum siz vermişsiniz ama kendisi yeterince tüketmemiş sanırım, ilk defa mı bu şekilde yumurtladı

Evet ilk defa. Oldukça yumurtlama eğiliminde olan bir kuş. Erkeği olmasa bile yumurtluyor bu nedenle banyo falan yaptırıyorum haftada 2-3 gün. Karnındaki şişlik hakkında bilginiz var mı peki? Haftada iki güne mi çıkarmalıyım yumurta mamasını. Daha da kızgınlığa girecek diye de korkuyorum açıkçası

Kızıştırıcı bütün ürünlerden uzak dursun yazık çok yoruluyordur, kızgınlık yumurtası atınca aralıklı aralıklı devam ediyor bu durum maalesef, kuş yavru bakmasa bile çok yoruluyor yıpranıyor, yavru almak istemediğiniz için mi eşi yok, yavru alsa kızgınlık yumurtası atmayı bırakır

Kızıştırıcı bütün ürünlerden uzak dursun yazık çok yoruluyordur, kızgınlık yumurtası atınca aralıklı aralıklı devam ediyor bu durum maalesef, kuş yavru bakmasa bile çok yoruluyor yıpranıyor, yavru almak istemediğiniz için mi eşi yok, yavru alsa kızgınlık yumurtası atmayı bırakır
Yok yavru aldık Mart'ta. Bir erkek iki dişi yavrusu oldu. Yavrusuna halleniyor eşşek sıpası o nedenle ayırdım :) keyfi falan oldukça yerinde neden böyle oldu bilmiyorum. Dediğim gibi poposundaki şişkinlik gitmedi bir türlü

Yok yavru aldık Mart'ta. Bir erkek iki dişi yavrusu oldu. Yavrusuna halleniyor eşşek sıpası o nedenle ayırdım :) keyfi falan oldukça yerinde neden böyle oldu bilmiyorum. Dediğim gibi poposundaki şişkinlik gitmedi bir türlü
Yağlanma tarzı bir durum olabilir mi? O bölgenin fotoğrafını eklerseniz ve hissiyatı nasıl yumuşak mı sert mi o konuda bilgi verirseniz çok iyi olur :)

Yağlanma tarzı bir durum olabilir mi? O bölgenin fotoğrafını eklerseniz ve hissiyatı nasıl yumuşak mı sert mi o konuda bilgi verirseniz çok iyi olur :)
Evet yumuşak bir hissiyat var. Dokunduğumda aşırı bir rahatsızlığı da olmuyor. Yumurtlayacağı zamanlarda daha da büyüyor ve buranın alt tarafında yumurtayı hissedebiliyorum

Büyük ihtimalle yağlanmış, mamayı biraz azaltın yem olarak ne kullanıyorsunuz

• Beğen
Tepkiler: M.K
Büyük ihtimalle yağlanmış, mamayı biraz azaltın yem olarak ne kullanıyorsunuz
Fotoğrafı yükleyemedim telefondan. Açık yem içine paket yem ve tumurta kabuğu karıştırıp veriyorum ekstradan yulaf koydum içine. Marul maydonoz dere otu nane falan karıştırıyorum genellikle haftada 4-5 gün veriyorum. Bir defa da içine yumurta karıştırıyorum. Bu arada odamda kafeste durmuyor dışarıda akşama kadar hareket alanı oldukça geniş yani. Yağlanma olasılığı olabilir mi ki?

Fotoğrafı yükleyemedim telefondan. Açık yem içine paket yem ve tumurta kabuğu karıştırıp veriyorum ekstradan yulaf koydum içine. Marul maydonoz dere otu nane falan karıştırıyorum genellikle haftada 4-5 gün veriyorum. Bir defa da içine yumurta karıştırıyorum. Bu arada odamda kafeste durmuyor dışarıda akşama kadar hareket alanı oldukça geniş yani. Yağlanma olasılığı olabilir mi ki?
Evet olabiliyor yumurta atma eğiliminde olan bir kuşmuş, yavrum olacak sanıp fazla fazla yiyordur, o yüzden biraz öğünleri kısalım, hareketi artıralım

Evet olabiliyor yumurta atma eğiliminde olan bir kuşmuş, yavrum olacak sanıp fazla fazla yiyordur, o yüzden biraz öğünleri kısalım, hareketi artıralım
Ay aç mı bırakıyım şimdi yavrumu :( hareketi çok zaten oradan oraya uçup duruyor. Mamayı mı azaltayım o zaman. 15 günde bir sefer mi vereyim

Ay aç mı bırakıyım şimdi yavrumu :( hareketi çok zaten oradan oraya uçup duruyor. Mamayı mı azaltayım o zaman. 15 günde bir sefer mi vereyim
Hayır hayır tabi ki aç bırakın demek istemedim, aynen öyle mamayı azaltın, yemin içinde yulaf ve nijer oranı fazlaysa oranı az olan yeme geçiş yapabilirsiniz veya yemliğin içinden ayıklayarak verseniz güzel olur

• Beğen
Hayır hayır tabi ki aç bırakın demek istemedim, aynen öyle mamayı azaltın, yemin içinde yulaf ve nijer oranı fazlaysa oranı az olan yeme geçiş yapabilirsiniz veya yemliğin içinden ayıklayarak verseniz güzel olur
Anladım çok teşekkür ederim ilgi ve alakanız için inşallah bir sorun olmadan bu durumu atlatırız. İşiniz gücünüz rast gitsin :)

Anladım çok teşekkür ederim ilgi ve alakanız için inşallah bir sorun olmadan bu durumu atlatırız. İşiniz gücünüz rast gitsin :)
Lafı bile olmaz, inşallah sorunsuz atlatırsınız, sizinde işiniz gücünüz rast gitsin :)

• Beğen
Geri