Karadeniz Pet

Ahşap kafes yapımı sorularım

Kadir677

Yeni Üye
Merhana herkese boş zamanlarımda uğraşmak için ahşap kafes yapmak istiyorum bir tane jumbo ve bir tane muhabbet kuşum var onlara uygun bir şey olmayacak ben vakit geçirmek amaçlınistiyorum
Gerekli malzemeler nelerdir
Çıta vs. Kaç cm olmalı
İnternetten sipariş verebileceğim bir yer var mı ?
Bu konuda bilgili kişilerden yardım istiyorum
Resimdekine benzer bir şey olucak

Ekli dosyalar

• images.jpg
    images.jpg
    24.3 KB · Görüntüleme: 112
Dişi kizisinca bu incelikteki kafesi citir citir yer

yukarda belirttim ben kuşlarım için uygun bir şey istemiyorum hem vakit geçirmek olucak hemde sevdiğim bir şey ile ilgilenmiş olucam eğer güzel olursa ona uygun bir kuş alırım ama önceliğim uygun malzemeleri bulmak

Elinde hiç tahta yoksa alman yada birilerinden bulman gerek . Eğer almak durumundaysan bu sana kafes fiyatından fazlasına çıkar bilgin olsun .

Yapı marketlerinden, marangozlardan yada google'dan arayarak internetten bulacaksın . Artık hayalinde nasıl bi kafes varsa ona uygun kalınlıktaki çıtayı kendin seçmen gerek . Malzemeyi görerek almak bence çok daha mantıklı çünkü kafandaki fikre göre malzeme seçme şansın olur . Burda kimse şu kalınlıkta çıta al demez mantık işi değil . Yapacağın kafesin boyutlarını kafanda belirledikten sonra Çıta aralıkları en fazla 2 cm olacak şekilde hesap yap, toplamda kaç metre çıta gerekecek bulursun. Köşeleri ve kenarları yapmak için farklı boyutlarda tahta parçalarına ihtiyacın olacak . Bu konuda tavsiye vermek sıkıntı , ha gördüğün beğendiğin bi ahşap kafes vardır sorarsınız sahibine ne kullandın diye o zaman öğrenirsiniz . Bu konu daha çok marangozluk forumu konusu.

bende sizin gibi heveslendim yaptım oncelikle gittigidiyor yada hepsi burada da 1x1 lik çıta işinizi görür ben 90cm uzunlugunda olandan 15 tane falan almıştım tabiki benim biraz büyük 70 uzunluk 40 en 50de yükseklik siz kendinize gore hesaplayip alabilirsiniz kalan diger malzemelerde birmilyoncudan alacağınız sprey hizli yapıştırıcı 3 kutu isimi gördü benim 15lira tuttu yapistiricilar ve birmilyoncuda o gördüğünüz cop sislerdeb 25cm uzunluğunda olanlardan 6 7 paket işinizi görür ben bide en son üstüne 2 sprey vernik aldim attım daha saglam oldu sizede oneririm kuş kemirmesininde önüne geçiyor hayatta kirilmaz ben en son bide citalara en ince civilerdende caktim bya saglam oldu toplam maliyet matkap şarjli haric maksimum 50 60 tl :)

Ekli dosyalar

• 20170416_140826.jpg
    20170416_140826.jpg
    3.7 MB · Görüntüleme: 101
  • tmp-cam--1615468122.jpg
    tmp-cam--1615468122.jpg
    563.9 KB · Görüntüleme: 90
bende sizin gibi heveslendim yaptım oncelikle gittigidiyor yada hepsi burada da 1x1 lik çıta işinizi görür ben 90cm uzunlugunda olandan 15 tane falan almıştım tabiki benim biraz büyük 70 uzunluk 40 en 50de yükseklik siz kendinize gore hesaplayip alabilirsiniz kalan diger malzemelerde birmilyoncudan alacağınız sprey hizli yapıştırıcı 3 kutu isimi gördü benim 15lira tuttu yapistiricilar ve birmilyoncuda o gördüğünüz cop sislerdeb 25cm uzunluğunda olanlardan 6 7 paket işinizi görür ben bide en son üstüne 2 sprey vernik aldim attım daha saglam oldu sizede oneririm kuş kemirmesininde önüne geçiyor hayatta kirilmaz ben en son bide citalara en ince civilerdende caktim bya saglam oldu toplam maliyet matkap şarjli haric maksimum 50 60 tl :)

Çıtaları ne kadara temin ettiniz

dışarı da marangozlara sordum 50cm çıtaya 2 3 lira diyorlar mantikli gelmedi bi kargo ucreti var oda gozume batmadı zaten istekle yapmıştim hem vakit geçirmek için , cok detaya takilmadim