Karadeniz Pet

Ailemi nasıl ikna edicem

BettaKoi

Yeni Üye
Merhaba yeni üye oldum
Akvaryum canlıları ike ilgileniyorum(umarım doğru yere yazıyorumdur)
Ben 1 muhabbet kuşu almak istiyorum fakat ailemde 3 kişi astım hastası kendi odamda bakmak istesem de ikna olmuyorlar
Bu 3 kişiden 2si evden 2-3 yıllığına gidecek bu 3 yılda ikna olurlar diye düşünüyorum neyse
Ben ailemi nasıl ikna ederim kuşkar hakkında bilgim var hastalıklar konusunda vs.
Bir kafes,2-3 aylık bir muhabbet kuşu,2 tahta tünek yemi kalamar kemiği suluğu vs. Kaç tl tutar

Kuşların cinsinden cinsine değişir fakat ortalama olarak 100 liranın aşağısında bir rakam tutar.

Eyer kafes suluk kus yemlik yem kalamar kemigi felan hepsini alicaksan;
Kuş 50tl (1 tamesi)
Kafes40tl
Suluk Yemlik Yem Kalamar Kemiği 30 tl de bu desen bide vitamin felam alsan 120 tl eder

Bak kardeşim kabaca bir hesap yapalım;
Kuş: 50-80 tl
Kafes: küçük kafes 50 tl, ort.-büyük kafes 80+ tl
2 tahta tünek, kalamar kemiği, bir ayda ortalama 300 gr yem mineral blok vitamin kuş kumu fln 40 tl civarı
140- 210 tl civarı tutar senin isteğine bağlı olarak ama maddiyat pek önemli değil önemli olan bakım her gün kuşa ilgi göstereceksin yemini şusunu busunu kontrol ediceksin gerek hastalanacak ekstra ilgi göstereceksin haftada bir yumurta maması, dal darı vb. şeyler vericeksin eğer kuşa bakabileceksen para çok önemli değil bakamıyacaksan ister 100 tl tutsun ister 50 ister 1000 tl tutsun aileni ikna etmek için ben hiç öyle uğraşmadım bir gün petshopun önünden geçiyordum cebimde para vardı evde 5 yıl önceden kalma bir pirinç kafes de vardı kuşu aldım yemini aldım eve geçtim o gün bugündür kuş benimle annem de başta istemiyordu hala da istemiyor ama ben izin vermiyorum kuşu göndermesine. yani kısaca ailenin onayını beklersen hiç alamazsın kuşu.

Bak kardeşim kabaca bir hesap yapalım;
Kuş: 50-80 tl
Kafes: küçük kafes 50 tl, ort.-büyük kafes 80+ tl
2 tahta tünek, kalamar kemiği, bir ayda ortalama 300 gr yem mineral blok vitamin kuş kumu fln 40 tl civarı
140- 210 tl civarı tutar senin isteğine bağlı olarak ama maddiyat pek önemli değil önemli olan bakım her gün kuşa ilgi göstereceksin yemini şusunu busunu kontrol ediceksin gerek hastalanacak ekstra ilgi göstereceksin haftada bir yumurta maması, dal darı vb. şeyler vericeksin eğer kuşa bakabileceksen para çok önemli değil bakamıyacaksan ister 100 tl tutsun ister 50 ister 1000 tl tutsun aileni ikna etmek için ben hiç öyle uğraşmadım bir gün petshopun önünden geçiyordum cebimde para vardı evde 5 yıl önceden kalma bir pirinç kafes de vardı kuşu aldım yemini aldım eve geçtim o gün bugündür kuş benimle annem de başta istemiyordu hala da istemiyor ama ben izin vermiyorum kuşu göndermesine. yani kısaca ailenin onayını beklersen hiç alamazsın kuşu.
tabi ben o sırada hiçbir şey bilmiiyordum sen petshoptan değil güzel bir üreticiden kuş sahiplen

Kuş üreticilerini bulmanın en kolay yolu Facebook veya Instagram üzerinden aramaktır. Kullandığınız uygulamanın arama kısmına bulunduğunuz ilin ismini yazın yanına da muhabbet kuşu üretimi veya muhabbet kuşu üreticileri yazın bir çok sonuç çıkacaktır.. Örnek: İstanbul Muhabbet Kuşu Üreticileri gibi.

Geri