Karadeniz Pet

Akıllı yemlik almalımıyım

koyduğun kum normal kum gibi. inşaat kumu tarzında bu kuşlar için genelde ufak çakıl parçalarından oluşan kum çeşidi yani grit kum olarak satılanlardan alırsanız daha faydalı olur. Aslına bakarsanız kuştat kum toprağı var onu alsanız daha iyi olur ama şuan bende bulmakta zorluk çekiyorum hepsiburadada satışı vardı kuştatın kendi sitesindede bayii olarak hepsiburada satışı var gözüküyor ama yok satışı sitenin sponsor sitelerinde var ama 1 litre kuş toprağı almak istesen aynı fiyat kadar belkide daha fazla kargoya para veriyoruz. Eğer bahsettiğiniz sorun kum ile ilgili ise düşüncem bu fikirde.

Kuş hiç yem yememiş gibi enerjisi çok düşük geldi netten baktım ortasını yan keski ile kesin demişler. Şimdi de yemliğin içine girip eşiniyor deli olacak yem üflemekten kurtulmak için aldım iyice pisledi ortalığı

Ekli dosyalar

• 14744822519141304452632.jpg
    14744822519141304452632.jpg
    440.2 KB · Görüntüleme: 17
Yemlerin döküldüğü yer ile kuşun ayak basacağı yer çok uzak bu yemliklerde. O yğzden kuş uzanamayıp içeri doğru giriyor. Sonra da zaten dar olan yem alanında sevmediği yemler varsa onlar birikiyor ve onları eşelemeye, yemi çöpe dökmeye başlıyor.

Önceki kuşumda olan buydu, çıkardım akıllı yemliği. Şimdi yeni kuşumda tekrar deneyeceğim ama bence bu yemliklerde mühendislik hatası var; geliştirilmeli. :D

Valla aldığıma pişman oldum birde kafese sığmadı diye yan kapının tellerini yan keski ile kestim eskileri taksam yan kapı yok resmen durum komedi

Geri